Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Держава має втрутитися”: омбудсмен про вибір імені для дитини
06 Лютого, 20:15

“Держава має втрутитися”: омбудсмен про вибір імені для дитини

Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба вважає, що держава має вберегти дитину у випадку, якщо батьки хочуть дати їй образливе чи зневажливе ім’я. Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбуці, передає “Уніан”. Чиновник уточнив, що батьки мають право обрати ім’я для дитини в межах здорового глузду.

“Кожен батько і мати хочуть, щоб його дитина була особливою. Проте батьки мають пам’ятати про власну відповідальність, яка на них покладена. В тому числі і у виборі імені для дитини. Я проти того, щоб ім’я дитини було несвідомою забаганкою батьків “виділитися”. Власні імена батьки можуть змінювати, як їм забажається. І дитина, коли виросте, також може змінити своє ім’я. Але не можна наперед називати дитину так, що це може призвести до цькування. В такому випадку держава має втрутитися”, – каже уповноважений президента.

Він зазначив, що це питання закордоном регулюється різними способами. Зокрема, у Франції є обмеження на деякі варіанти імен. В одному з мексиканських штатів є цілий список дитячих імен, які батьки не зможуть дати своїй дитині. У Данії, натомість, є список зі схвалених імен, до якого включено 7000 варіантів.

Зазначимо, у самого Кулеби є четверо дітей: троє синів – Тимофій, Єлисей та Давид, і донька Лея.

Фото: Уніан.

Схожі новини