Держлісагентство стверджує, що вирубка лісу у Карпатах не є причиною повені | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Держлісагентство стверджує, що вирубка лісу у Карпатах не є причиною повені
24 Червня, 18:56
logo-black

Держлісагентство стверджує, що вирубка лісу у Карпатах не є причиною повені

Софія Мінджоса

Державне агентство лісових ресурсів вважає, що повені в Карпатах спричинені природними факторами. За словами голови відомства Андрія Заблоцького, за останні три дні в Карпатах випала місячна норма опадів, найбільше – в Івано-Франківській області.

“Ліс може втримати певну кількість опадів, але не з такими обсягами, які ми спостерігаємо зараз в Карпатах. В середньому кількість опадів в Івано-Франківській області склала біля 2,8 млрд м3, а ліс максимально міг поглинути біля 200-250 млн м3. Це лише 10% від всіх опадів. Отож, ліс не може приборкати стихію гірських рік. Він не дамба для запобігання паводкам та утримання такої кількості та сили води. Тому заяви, що причиною повеней є рубки – це маніпуляція та популізм. В останні роки рубок відбувається значно менше. Наприклад, якщо порівняти з минулим роком, то обсяг заготівлі деревини зменшився на 17%. Це пов’язано з поступовим переходом від суцільних до поступових видів рубки”, – каже Андрій Заблоцький.

За інформацією Держлісагентства, серед основних причин повеней є циклічність коливання зниженою і підвищеною водністю, густота річкової сітки, а також знищення заплави річок і надмірні опади.

«На злодію шапка горить. Держлісагентство дуже швидко постаралося зняти з себе відповідальність. Ми знаємо про безліч їхніх порушень. Вони говорять, що, завдаючи шкоди довкіллю, не спричинили повені. Зараз кожна ялиця тримає тонни води, чим створює баланс у природі. Незаконні вирубки деревини призводять до наслідків, які ми зараз спостерігаємо, – зсув ґрунту, повені. Ясна річ, що не лише рубки є причиною повені. До цього призвело погане господарювання, світове потепління, знищення русла річки та інше. Масові вирубки – лише один з факторів. Це все знущання над природою наносить тепер людям шкоду», – каже LMN активіст ГО «СтопЛісоцид» Василь Курій.

Нагадаємо, через сильні дощі в Івано-Франківській та Чернівецькій областях оголосили надзвичайні заходи безпеки, також туди вилетіли прем’єр-міністр Денис Шмигаль і очільник МВС Арсен Аваков. Зокрема, повені на Прикарпатті затопили більше 4,5 тисяч будинків та зруйнували більше 90 мостів, відселити довелося майже три сотні людей.

Повені у цих областях – не рідкість. Однією з причин стихійного лиха екологи називають вирубку лісів у Карпатах. Через надмірне вирубування вода не затримується нагорі, а хвилею стікає в долину, створюючи повінь.

Червнева повінь 2020 року, за словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, перевищила за масштабами повінь 2008 року, яку вважали найбільшою за пів століття.

Фото: То є Львів.

Відео