Держпраці анонсує перевірки: кому першочергово чекати інспекторів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Держпраці анонсує перевірки: кому першочергово чекати інспекторів
09 Липня, 11:57
logo-black

Держпраці анонсує перевірки: кому першочергово чекати інспекторів

Минулого четверга, 1 липня,  стартувала масштабна всеукраїнська інспекційна кампанія з питань виявлення неоформлених працівників. Перевіряють організації та установи з високим ступенем ризику використання незадекларованої праці. У Головному управлінні Держпраці у Львівській області LMN розповіли, яким керівникам слід першочергово чекати інспекторів.

Одним з основних критеріїв є невідповідність кількості працівників роботодавця обсягам виробництва до середніх показників за відповідним видом економічної діяльності. Суттєвим також є наявність фактів порушення порядку оформлення трудових відносин,виявлених в ході здійснення контролюючих заходів органами ДПС.

Причиною перевірки може стати і невідповідність кількості об’єктів за формою № 20-ОПП «Повідомлення
про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність» та кількості найманих працівників та наявність випадків невідповідності кількості одночасно працюючих реєстраторів розрахункових операцій кількості працівників роботодавця із зазначенням розташування РРО.

При відборі організацій для перевірки звератимуть увагу і на те, чи частка працівників, залучених за договорами цивільно-правового характеру, не перевищує частку працівників, що працюють за трудовими договорами. Послугувати причиною для перевірки може і відсутність найманих працівників у платників об’єктів торгівлі, сфери послуг, у яких наявні ліцензії на виробництво, зберігання та реалізацію підакцизних товарів.

Головне управління Держпраці у Львівській області нагадує: працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним
органу, та повідомлення органу ДПС.

  • 0
  • 555
Відео