Держреєстратору, який реєстрував нерухомість на території «Добробуту», оголосили підозру | Львівська мануфактура новин
Держреєстратору, який реєстрував нерухомість на території «Добробуту», оголосили підозру
21 Квітня, 12:52

Держреєстратору, який реєстрував нерухомість на території «Добробуту», оголосили підозру

Львівська мерія у суді скасовує акт на постійне користування і право власності на об’єкт нерухомості на місці колишнього ринку «Добробут», що у центрі міста. За попередньою інформацією правоохоронців, державному реєстратору уже оголосили підозру. Про це повідомили у міській раді.

Про це під час представлення проєкту архітектурного конкурсу на місці колишнього ринку «Добробут» розповів Святослав Кіндратів, заступник директора юридичного департаменту Львівської міської ради.

Зараз справа перебуває у Західному апеляційному господарському суді, який вирішить, чи можна буде реалізовувати місту запропонований архітекторами проєкт.

«Оголошена підозра реєстратору, який проводив реєстраційні дії з об’єктом нерухомого майна. Це якраз один із тих аргументів, які наводило місто у цій ситуації. Цей факт вже знайшов підтвердження правоохоронних органів. Розглядатимуть, чи буде скасована державна реєстрація права власності на постійне користування і права власності на об’єкти нерухомого майна. Це дасть можливість рухатись надалі і якимось чином облаштовувати територію, щоб зробити цей сквер», — пояснив Святослав Кіндратів.

Збитків для Львова — пів мільярда

За оцінками Львівської міськради через справу щодо «Добробуту» місто отримало близько 500 мільйонів гривень збитків.

«Це величезна сума. Ми неодноразово зверталися до правоохоронних органів, і це не перший судовий процес, який ініціювала Львівська міська рада. Слідчі дії у справі ще тривають, але вже є попередні рішення», — зазначив Кіндратів.

Нагадаємо, 0,6 га земельної ділянки, на якій спроєктовано сквер, є предметом судового спору. Юристи міста доводять, що постійне користування цією землею оформлене незаконно.

Зазначимо, позиція міста — облаштувати громадський простір на місці колишнього ринку «Добробут». Для цього провели Всеукраїнський архітектурний конкурс та показали, як може виглядати новий зелений громадський простір в центрі міста.

Суть справи щодо території позаду Оперного театру бере початок ще у 90‑х. Тоді Львівська міська рада спільно з австрійськими інвесторами створила ТОВ «Галінвест». Планували збудувати п’ятизірковий готель, але будівництво так і не розпочалося. Згодом частку міста в підприємстві було забрано, а саму міськраду виключено з числа засновників. Територію забудували без дозволів, а згодом незаконно оформили як приватну власність.

Понад 20 років ця ділянка функціонувала як стихійний базар під назвою «Добробут». Будь-які спроби міста впорядкувати простір блокували, прикриваючись продавцями. Іронічно, але саме компанія «Галінвест» врешті-решт вигнала з території всіх продавців і звела там торговий центр — без погоджень, без дозволів, із будівлею, якої юридично не існувало.

У 2020 — 2022 роках компанія зареєструвала право постійного користування землею та право власності на об’єкт площею понад 5000 м². Вартість майна, яке перейшло в приватні руки, за оцінками експертів, перевищує пів мільярда гривень.