Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Дешевої полуниці цього року не буде»: через несприятливу погоду в Україні рекордно дорогі ягоди
04 Червня, 16:59
logo-black

«Дешевої полуниці цього року не буде»: через несприятливу погоду в Україні рекордно дорогі ягоди

Цього року аналітики відзначають рекордно високі ціни на ягоди. Полуницю на ринках досі можна придбати за 65-70 гривень, черешню за 50-80 гривень. Все через доволі прохолодну та дощову погоду навесні.

«Полуниця завжди була найдешевшою в середині червня, тепер зрозуміло, що цього сезону коштуватиме вона найдорожче за останні 5 років. Важко сказати, якою саме буде ціна, зараз вона утримується на рівні 70 гривень, минулого року у цей період коштувала вже 30. Через дощову погоду ягоди просто не дозрівають. Тому, думаю, рівня ціни минулих років – 20-30 гривень за кілограм полуниць – цього року очікувати не варто, – каже LMN керівник департаменту «Маркетинг-Аналітика» Тетяна Гетьман. – Щодо черешні, тут теж не надто слід сподіватись, що ціни опустяться, адже цьогорічний урожай цих ягід один із найгірших за попередні роки. До прикладу, у цей час в нас на ринку вже не було імпортної черешні, а зараз вона все ще є, і пропозиція по цій ягоді набагато нижча, ніж була торік».

До речі, на думку аналітиків із EastFruit, найближчим часом на ринку України збільшиться пропозиція імпортного абрикоса з Туреччини, Узбекистану та Іспанії. На жаль, сади абрикоса в Україні також сильно постраждали від заморозків, і врожай власних кісточкових фруктів буде вкрай низьким. Природно, що очікувати низьких цін на абрикос в цьому сезоні також не доводиться.

Схожі новини