Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Дешевше померти»: мешканці Львівщини уже півроку не можуть пройти безкоштовне МРТ-обстеження
22 Липня, 15:15
logo-black

«Дешевше померти»: мешканці Львівщини уже півроку не можуть пройти безкоштовне МРТ-обстеження

До редакції LMN звернулися мешканці Львова та області із проханням надати розголосу ситуації, яка склалася у Львівському обласному діагностичному центрі. Там уже півроку не працює апарат МРТ. Пацієнти, які мають проблеми неврологічного характеру, не можуть пройти обстеження безкоштовно.

«Останнім часом у мене серйозно погіршилося самопочуття – почав погано бачити, ноги німіють, постійно мушки перед очима бігають. Звернувся до сімейного лікаря. Вона скерувала до невролога. Та сказала, що треба перейти певні обстеження – зробити енцефалограму, КТ, МРТ. Усе фінансується Національною службою охорони здоров’я. Але от біда: МРТ безкоштовно роблять лише в діагностичному центрі. А там вже півроку апарат не працює, – розповідає LMN львівський пенсіонер Ігор Курочко. – Скерували у Восьму лікарню, але там за таке обстеження треба дві тисячі гривень викласти. А то майже половина моєї пенсії. З такими розцінками, напевно, буде дешевше померти».

LMN зателефонувала у Львівський обласний діагностичний центр.

«Так-так, в нас ще з лютого МРТ-апарат не працює. Ніхто не знає, коли його відремонтують і чи відремонтують взагалі», – відповіли там.

У Департаменті охорони здоров’я ЛОДА кажуть, що знають про таку проблему.

«Сюди люди щодня з такими скаргами телефонують. А що ми можемо зробити? Це треба в МОЗ питати, коли апарат відремонтують, – відповіли на Гарячій лінії Департаменту. – Люди питають, чому гроші, виділені на це обстеження, не передадуть в інший медичний заклад, аби там безкоштовно МРТ проводили. Ми не можемо таке зробити. Це знову ж таки треба звертатися у МОЗ».

На запит у пресслужбу МОЗ про те, як можна вирішити таку проблему, LMN прийшла відповідь: «Звертайтеся у Департамент охорони здоров’я ЛОДА».

Фото: ілюстративне

  • 0
  • 1300
Схожі новини