Дев’ять поляків понесуть відповідальність через смерть 25-річного українця | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Дев’ять поляків понесуть відповідальність через смерть 25-річного українця
11 Жовтня, 09:13

Дев’ять поляків понесуть відповідальність через смерть 25-річного українця

Окружна прокуратура у польському місті Щецін висунула звинувачення дев’ятьом особам у справі смерті 25-річного українця Дмитра Никифоренка. Поліцейським, які брали участь у затриманні і побитті українця 30 липня у Вроцлаві, загрожує до 10 років ув’язнення, іншим особам – до п’яти років. Про це повідомили в Окружній прокуратура Щеціна, пише Укрінформ.

«Звинувачення висунуто чотирьом правоохоронцям, троє з яких на даний момент вже звільнено з поліції, трьом працівникам витверезника, куди було доставлено українця після затримання, керівнику цього закладу, а також лікарці, яка тоді перебувала на чергуванні», – кажуть в Окружній прокуратурі.

Трьом працівникам поліції прокурор висунув звинувачення у перевищенні службових повноважень, знущанні з затриманої особи і побитті з летальним наслідком. Четвертого поліцейського звинувачують у неперешкоджанні фізичному знущанню із затриманого, що суперечить його службовим обов’язкам.

Двох працівників витверезника прокурор звинуватив у спільному з поліцейськими знущанні з затриманого і побитті із смертельним наслідком. Прокуратура також висунула звинувачення лікарці, яка чергувала у витверезнику, у нездійснені належного нагляду за потерпілою особою. Керівник витверезника та одна з працівниць цього закладу перешкоджали кримінальному провадженню та подавали неправдиву інформацію в медичній документації щодо перебування потерпілого в центрі.

Відтак, прокуратура звернулася до суду про тимчасовий арешт на три місяці двох поліцейських. Іншим правоохоронцям пропонує заборонити контактувати з визначеними особами та виїжджати за кордон.

Лікарку, одного з поліцейських, який ще працює, та двох працівників витверезника прокурор на час слідства відсторонив від виконання ними своїх обов’язків. Четвертому поліцейському прокуратура заборонила займатися діяльністю, пов’язаною з можливістю застосування прямих примусових заходів.

«Попри позитивну оцінку зібраного прокуратурою матеріалу, суд не погодився на тимчасовий арешт двох поліцейських. Утім, прокуратура має намір оскаржити це рішення суду», – додають у прокуратурі.

Нагадаємо, що Дмитра Никифоренка затримали поліцейські 25 липня. Gazeta Wyborcza отримала відео із камер спостереження і стверджує, що до українця необгрунтовано застосували насильство. Його били і душили, хоча він не поводився агресивно. На кадрах видно, як Дмитро зайшов до кімнати о 22.27 з характерною плямою від застосування сльозогінного газу. Коли йому розстебнули наручники, чоловік намагався встати. У цей момент на нього накинулись шестеро людей – правоохоронці і співробітники витверезника. Вони сідали на чоловіка, притискали його голову до підлоги коліном, прив’язали до ліжка, били його кулаками, кийком і душили. Таке поводження тривало пів години, доки у ситуацію не втрутився лікар. Реанімаційні заходи не були успішними і Дмитро помер о 23.53.

За даними видання, попередні висновки експертів вказують на те, що ймовірною причиною смерті стало насильницьке задушення.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

 

  • 0
  • 1981
Відео