Дятли і електрика: чому мешканці гірських районів не мають світла | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Дятли і електрика: чому мешканці гірських районів не мають світла
07 Грудня, 16:59

Дятли і електрика: чому мешканці гірських районів не мають світла

Перший зимовий сніг цього року залишив без світла жителів гірських районів Львівщини. Люди скаржаться, що інколи електропостачання немає декілька днів поспіль.

Староста Стрілківської громади Василь Грицак каже, що у місцевих селах вже давно є проблеми з електрикою.

«По-перше, лінії не почищені, кабелі не натягнуті, дерева ростуть майже під проводами. По-друге, опори прив’язані до яблунь. Ізолятори позривані. Електрики приїжджають, роз’єднують проводи, і їдуть», – розповідає пан Василь.

Також чоловік додає, що в Головецьку, де часто вимикають світло, працює бригада від Карпатського РЕМу, проте її робота для людей помітна не дуже.

«Люди пишуть скарги, звернення. Одне колективне звернення до рему ми післявчора зареєстрували. Там назбиралось близько 80 підписів. Результату поки немає, але, я думаю, що його й не буде»

До речі, у зверненні люди наголосили – у дерев’яних електроопорах живуть дятли.

Люди розповідають, що ситуація критична. Щоразу, коли йде сніг чи сильний вітер, в селах вимикають світло.
Отець Роман Гром, настоятель Мшанецької церкви, каже, що в них це відбувається постійно.

«Світла немає, напевно, тому, що дроти рвуться від найменшого навантаження. Така ситуація постійно, з року в рік. І це не лише зимою. Навіть влітку, коли сильніші вітри, дерева падають на кабелі, і світло вимикають», – розповідає отець.

Він пригадує, що 2 роки тому в сусідньому селі людей 10 днів не було світла. Тоді місцеві оточили електриків в коло і сказали, що не відпустять, доки світло не полагодять.

Додає, що за останній місяць проблема повторилась – у людей через несправності з електрикою погоріло багато техніки.
Щоб якось привернути увагу до проблеми, на своїй сторінці у фейсбуці отець Роман поширив пост.

«Ми хочемо додати новорічну фотографію, де впав дріт, разом з фотографією трансформатора, який ледь трмається. Під цими фотографіями написати, що ми останнім часом розвиваємо гостинність в Мшанці та показуємо цікаві туристичні об’єкти і не тільки, на які люди можуть приїхати та подивитись. Один з таких – пам’ятник халатного ставлення до своєї роботи, стан електромережі у Мшанці», – говорить отець.

Зараз ситуація виглядає так, що місцеві терпіти більше не збираються. Вони вважають, що у 21 сторіччі у електроопорах дятлам не місце.

Автор: Вікторія Михаць

Відео