«Дівчата, користайте. Ідіть, розважтеся», – львівські психологи радять жінкам відсвяткувати 8 березня | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Дівчата, користайте. Ідіть, розважтеся», – львівські психологи радять жінкам відсвяткувати 8 березня
08 Березня, 19:29
logo-black

«Дівчата, користайте. Ідіть, розважтеся», – львівські психологи радять жінкам відсвяткувати 8 березня

 Марія Оринчак

 

Щороку з нагоди 8 березня тривають дискусії – варто чи не варто його відзначати. Чи то як свято весни, чи як Міжнародний день боротьби за права жінок. LMN запитала психологів, що вони думають про це.

«Дехто каже, що 8 березня – пережитки радянщини. Але насправді історія в нього гарна, йшлося про те, щоб жінки мали дорогу, шлях у житті. Йшлось про боротьбу за право голосування, за право працювати для жінок. Зрештою, тим, хто запитує феміністок, чому вони виділяють себе особливим святом, можна відповісти, що державний вихідний є як для чоловіків, так і для жінок», – каже арт-терапевт та психолог Олена Старанко зі Львова.

Каже, особисто для неї 8 березня не є передумовою для отримання подарунка чи висловлення особливої уваги і поваги.

«У хороших сім’ях це є кожного дня з року в рік, без особливих причин, – розповідає Олена. – Чи вважає жінка цей день святом, залежить від тих переконань, які у неї сформувалися впродовж життя. Тут і релігійні погляди, і виховання, і навіть політичні переконання. Багато залежить від поглядів на питання гендерної рівності. Буває і таке, що жінка була б і не проти святкування, але коханий не підтримує свята, і вона приймає його точку зору».

Ті ж чинники впливають і на чоловіків.

«Буває таке, що батько маму вітав, а на роботі ніхто того свята не сприймає. І під цим впливом він теж відмовляється від сприймання 8 березня як свята. Залежить і від того, чи сама жінка хоче і вміє відстоювати свою позицію, – каже Олена. – На щастя, я ніколи не бачила пар, які б через 8 березня розходились. Коли чоловік навідріз відмовляється визнавати цей день, а жінка хоче свята, то бувають, звичайно, сварки і конфлікти. І навіть довготривалі. Зазвичай в нас жінка карає чоловіка мовчанням».

Львівська психологиня Іванна Трач вважає, святкувати 8 березня треба.

«Змалку нас, дівчаток, привчали до сумлінного виконання своїх обов’язків – гарно вчитися, допомагати по господарству і так далі, – каже Іванна. – На жаль, нам дуже мало говорили про те, що головне в житті – бути щасливою. Шукати, бачити приводи для щастя – ось наше завдання. Нам сьогодні дали вихідний. А у Львові показують вистави, а кав’ярнях така смачна кава. Дівчата, користайте. Ідіть, розважтеся. Чоловік не подарував квіти і не має настрою нікуди іти? Підіть з подругами, випийте вина, наговоріться досхочу. Вечір тільки починається. Навчіться інколи не думати – варто-не варто, а зумійте просто радіти життю».

Відео