Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Дівчина з Дрогобиччини, яка впала в кому через кір, одужує. Вона мала щеплення
25 Січня, 16:28
logo-black

Дівчина з Дрогобиччини, яка впала в кому через кір, одужує. Вона мала щеплення

Марта Занюк

16-річна Марта з села Ясениця-Сільна Дрогобицького району тиждень тому захворіла на кір. Лікувалася вдома. На четвертий день хвороби їй стало дуже погано. Дівчину госпіталізували у інфекційне відділення Дрогобицької дитячої лікарні.

«Привезли хвору у вкрай важкому стані, з судомами, – розповіли LMN у лікарні. –  Вона була у нас всього декілька годин, ми усунули судоми і скерували її у Львівську обласну лікарню».

Там дівчині діагностували коровий енцефаліт. Дівчина впала у церебральну кому. Сьогодні вона вийшла з неї. Уже розмовляє, їсть, всіх впізнає. Біля неї – її тато. Він працює медбратом у селі.

У Дрогобицькій лікарні заперечили інформацію про відсутність у дівчини щеплень від кору, яку ЗМІ зі слів обласних медиків подавали раніше. Повідомили, що її прививали у рік та шість років. Додали, що на важкі хвороби до цього дівчина не хворіла.

Про те, що дівчина мала потрібні щеплення, підтвердила й головна лікарка амбулаторії села Ясениця-Сільна Лідія Корніюк.

«Я говорила з багатьма лікарями-інфекціоністами, то вони казали, що люди хворіють на кір і з щепленнями, і без, – каже Лідія Василівна. – Навіть ті, у кого є щеплення, можуть мати важкі ускладнення. На щастя, Марті стало набагато краще, вона одужує. Та період реабілітації буде довгий. Шкода, що батько з самого початку нікому з наших лікарів не повідомив, що дитина захворіла. Так би, може, вдалося уникнути того. Добре, що все обійшлося».

Це другий випадок захворювання на кір у селі Ясениця-Сільна цього року.

Схожі новини