Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Дізнаюсь інформацію про наші міжнародні кроки з інтернету»: Зеленський про дії Клімкіна
27 Червня, 21:07

«Дізнаюсь інформацію про наші міжнародні кроки з інтернету»: Зеленський про дії Клімкіна

Президент Володимир Зеленський висловив обурення з приводу дій міністра закордонних справ Павла Клімкіна.

Про це Зеленський заявив на брифінгу.

«Я як президент України дізнаюсь інформацію про наші міжнародні кроки з інтернету, а точніше сказати: з “Української правди”. Я зараз кажу про ноту, яку ми отримали від Російської Федерації стосовно повернення наших моряків, та про ноту відповіді, яку надіслав МЗС. Я в очі не бачив нашу відповідь на ноту РФ, бо пан Клімкін не вважає необхідним обговорювати такі питання з президентом України. А це питання безпеки країни, питання життя наших громадян, це все є пріоритетом кожного президента, будь-кого, подобається він комусь чи ні. Такі дії МЗС можуть поставити під загрозу повернення наших моряків. Це є компетенція президента. Я хочу, щоб МЗС тепер публічно пояснив свої дії вам, шановні журналісти, а я вже від вас, через вас, може, знов з “Української правди”, узнаю їхню відповідь. У нас все є: право є, вирок є, а моряків – немає. І тому я готовий і хочу чіплятися за будь-що, щоб повернути хлопців додому», – зазначив Зеленський.

Зеленський звернувся до Володимира Путіна з закликом.

«Я хочу звернутись до президента Росії. У нас у всех есть дети, верните детей родителям!», – сказав президент.

Клімкін вважає, що його відомство мало повноваження відповідати на ноту.

Про це Клімкін сказав у коментарі “Українській правді”.

«Звичайно, всі повноваження сформулювати таку ноту у нас як у Міністерства закордонних справ України були. Ця нота була в рамках нашого спілкування і нашої судової справи по міжнародному трибуналу. Додаткового погодження в цьому контексті, оскільки МЗС уповноважене вести і цю справу, і щодо міжнародного трибуналу, і щодо інших судів, нам не потрібно. І це наша позиція. Я бачу, що у мене є і тактичні, і стратегічні розбіжності щодо питань протидії російській агресії… Тому в цих умовах я не вважаю за можливе більше допомагати», – заявив Клімкін.

Клімкін виклав на своїй Facebook-сторінці дві дипломатичні ноти.

«Щоб зняти всі питання, прошу до вашої уваги дві дипломатичні ноти. Перша – російська пастка, до речі досить примітивна, друга – наша відповідь, яка викриває приховані мотиви РФ. По суті – все зрозуміло, а от по комунікації – є питання. Весь дипломатичний світ знає, де мене шукати. Як кажуть, мене легко знайти, важко втратити і неможливо забути. Чи щось переплутав?», – зауважив Клімкін.

 

Фото: УНІАН

Схожі новини