Для бізнесу хочуть скасувати 2-відсоткове пільгове оподаткування: коли і кого це торкнеться | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Для бізнесу хочуть скасувати 2-відсоткове пільгове оподаткування: коли і кого це торкнеться
01 Грудня, 15:02

Для бізнесу хочуть скасувати 2-відсоткове пільгове оподаткування: коли і кого це торкнеться

У Верховній Раді обговорюють скасування 2-відсоткової податкової пільги для ФОПів та бізнесу, яку ввели після повномасштабного вторгнення рф.

Як повідомляє Економічна правда, вже до кінця цього року до звичної системи оподаткування повернуть гральний бізнес, а до середини наступного року – поступово усіх решта.

“Очікуємо позицію уряду, але багато що говорить про те, що пільга буде скасована із середини 2023 року”, – повідомив голова комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Скасування пільги депутати та фінансисти пояснюють тим, що з часом вона почала приносити більше шкоди, ніж користі, адже пільгова спрощена система деформувала конкурентне середовище та надала переваги тим бізнесам, які цього потребували чи не найменше. Ще один аргумент – це вимога міжнародних партнерів, зокрема МВФ. Крім того, у межах співпраці з фондом Україна взяла на себе зобов’язання не лише повернути довоєнне оподаткування, а й не створювати нових пільг чи винятків, які б зменшували податкову базу.

У коментарі Львівській мануфактурі новин підприємець з Львівщини Василь Курій заявив, що підтримує таку ініціативу, але наголошує на важливій деталі, яку парламентарям та урядовцям варто врахувати.

«Я підтримую повернення до 5-відсоткового оподаткування для ФОПів 3 групи. Це правильне рішення, але є одне але. Нагадаю, що разом із введенням пільгового оподаткування бізнесу збільшили граничну суму обороту, після якої він має перейти на загальну систему, до 10 мільярдів гривень. І зараз, я наголошую, це дуже важливо, щоб разом з поверненням 5-ти відсотків податку не повернули стару граничну суму, яка на це рік складає 7 585 500 гривень. На мою думку ліміт має бути збільшений, бо 7,5 мільйона – це сума з минулого, інфляція знецінила гривню, ФОПи не вкладуться і будуть змушені клонувати ФОП на своїх родичів та працівників. Оптимально визначити цей ліміт у 20 чи 30 мільйонів гривень. Це допоможе бізнесу працювати, і допоможе наповнювати місцеві бюджети», – пояснює він.

За даними Державної податкової служби, правом зменшити єдиний податок з 5% до 2% скористалися 252 тис ФОПів – у пʼять разів більше, ніж компаній. Сума пільгового податку, який вони переказали до місцевих бюджетів, становила майже 3,9 млрд грн.

Відео