Для нас жити у неволі – це не жити, – Зеленський звернувся до українців з нагоди Дня державності | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Для нас жити у неволі – це не жити, – Зеленський звернувся до українців з нагоди Дня державності
28 Липня, 09:48

Для нас жити у неволі – це не жити, – Зеленський звернувся до українців з нагоди Дня державності

Президент України Володимир Зеленський привітав українців з Днем Української Державності та Днем хрещення Київської Русі – України.

У своєму зверненні президент зазначив, що історія державотворення України налічує тисячі років.

“Але тільки цьогоріч ми вперше відзначаємо День Української Державності. Нам не потрібні салюти і помпа, аби показати, яке значення становить власна державність для українського народу. Сьогодні ми захищаємо її зі зброєю в руках. 155 днів поспіль. Можна сказати, що для нас день державності – це кожен день”, – наголосив Зеленський.

За його словами, своєю боротьбою Україна щодня доводить, що вона вільна, незалежна і сильна держава, а не чиясь колонія, анклав чи провінція.

“Наші бійці обороняють Україну на землі, на воді, у повітрі. Наші предки боронять її з небес. А всі вони разом – наші янголи”, – наголосив президент.

Він додав, що втрачаючи державу, народ втрачає не території і гектари, він втрачає своє лице, імʼя, памʼять, ідентичність, а з ними  – серце і душу.

“Для нас жити у неволі – це не жити. Бути залежними – це не бути. Несамостійна і невільна Україна – це не Україна. Ми віддамо останню сорочку, все, що в нас, за те, що в нас у серці. Саме тому ми будемо битися за свою державність до останнього. Останнього подиху, патрона, солдата – тільки не нашого, а ворожого. Ми будемо жити, щоб боротись, і боротись, щоб жити. Ми не зупинемось, поки не звільнимо останній метр нашої землі. Не заспокоїмось, поки не звільнимо наше останнє село, останню хату”, – підкреслив глава держави.

Свій виступ Зеленський закінчив прогнозом, що для росіян ця битва закінчиться “провалом спецоперации”, а для українців – перемогою у війні.

Відео