Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Для перетину кордону знову потрібні закордонні паспорти, – Держприкордонслужба
18 Квітня, 14:01

Для перетину кордону знову потрібні закордонні паспорти, – Держприкордонслужба

Тепер пропуск повнолітніх осіб через державний кордон здійснюється за дійсними паспортними чи іншими, передбаченими законодавством, документами. Це відбувається відповідно до Постанови Кабміну від 27 січня 1995 р. №57, – повідомили у Державній прикордонній службі, та додали, що внутрішні українські паспорти не є підставою для легалізації за кордоном.

«В період дії воєнного стану виїзд дітей до 16 років можливий у супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки, без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)», — йдеться у повідомленні.

Щодо осіб, які прямують за кордон з метою евакуації, лікування можуть прийматися окремі рішення щодо їх пропуску, якщо такі люди не мають закордонного паспорта.  Втім важливо мати необхідні документи, які підтверджують мету поїздки.

Речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко пояснив, що у перші тижні на кордоні спостерігалася гуманітарна катастрофа — тисячі людей штурмували кордон, сервісні центри не працювали — тому було рішення пропускати громадян або за внутрішніми паспортами, або за іншими документами, за якими можна було ідентифікувати особу. Зараз такої авральної ситуації немає, тому людям варто дотримуватися визначеного законом порядку.

Схожі новини