Для відновлення Маріуполя треба більше 14 млрд доларів та 10 років | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Для відновлення Маріуполя треба більше 14 млрд доларів та 10 років
06 Липня, 14:00

Для відновлення Маріуполя треба більше 14 млрд доларів та 10 років

Мер Маріуполя Вадим Бойченко розповів, скільки часу і грошей потрібно для відновлення міста. Він каже, що треба понад 14 млрд доларів та приблизно 7-10 років.

За його словами, через війну у місті знищено чи пошкоджено 1 356 багатоповерхових будинків. Також розбомблено 40% приватних будинків. Більшість з них не підлягають реконструкції. Тому у планах – будівництво нових об’єктів. Остаточна цифра буде названа після оцінки зруйнованих будинків після деокупації. Про готовність допомагати у відбудові вже заявив Європейський інвестиційний банк та великий український бізнес.

«Співпрацюємо з різними експертами з міст, які були зруйновані під час Другої світової війни. Це Гданськ, Варшава, Дрезден, Роттердам. Вивчаємо їх досвід відбудови. Сподіваємося, що у «плані Маршала» для всієї країни буде окремий розділ для Маріуполя. Дякую Президенту України Володимиру Зеленському, Президенту Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн та ЄІБ за постійну увагу до нашого міста. Вірю, спільно ми відродимо Маріуполь та зробимо його ще кращим», – Вадим Бойченко

Нагадаємо, у Херсонській області окупанти відключили Youtube та Instagram.

Відео