Для військових дорожче: Міноборони закуповує харчі для ЗСУ за завищеними цінами | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Для військових дорожче: Міноборони закуповує харчі для ЗСУ за завищеними цінами
21 Січня, 16:14

Для військових дорожче: Міноборони закуповує харчі для ЗСУ за завищеними цінами

Журналістам вдалось дізнатись, що Міністерство оборони купує продукти харчування для військових за значно дорожчими цінами.

Про це пише Українська Правда із посиланням на Zn.ua.

“Видання має копію угоди вартістю 13,16 мільярда гривень, укладеної 23 грудня Міністерством оборони на послуги організації харчування у 2023 році військових частин, дислокованих у Полтавській, Сумській, Київській, Житомирській, Чернігівській і Черкаській областях. Для порівняння видання обрало мережу магазинів “Сільпо” у спальному районі Києва. Ціни на найбільш ходові харчі виявилися завищеними у 2-3 рази”, – йдеться у повідомленні.

Наголошують, що Міноборони внесло в контракт яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз близько 7 грн за штуку.

Розслідувачі додають, що такі ціни – лише за сам продукт, оскільки надання послуг харчування входить в окрему статтю видатків.

Важливо, що нинішній контракт розміром на 13 мільярдів Міноборони уклало з ТОВ “Актив компані”. Ця фірма має статутний капітал у тисячу гривень. У 2021 році податкова служба анулювала у цієї фірми свідоцтво платника ПДВ через відсутність поставок і ненадання декларацій.

У 2019 році ТОВ “Актив компані” фігурувало у кримінальному провадженні Нацполіції. Фірма для участі в тендері на поставку яловичини для установ виконання покарань і слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби буцімто подала підроблений акт, який не відповідав дійсності.

Відео