Для кожного класу свій дзвінок: МОЗ радить починати уроки у різний час | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Для кожного класу свій дзвінок: МОЗ радить починати уроки у різний час
27 Серпня, 17:52

Для кожного класу свій дзвінок: МОЗ радить починати уроки у різний час

У школах зелених та жовтих зон навчання стартує, як звично, з 1 вересня.  Педагоги під час уроків можуть працювати без масок за умови дотримання соціальної дистанції 1,5-2 м або з використанням захисного щитка. Про це сьогодні , 27 серпня,  повідомив на брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Учні початкових класів можуть перебувати на території школи без захисної маски. Міністр вважає, що відстежити за маленькими дітьми складно. Окрім цього, ВООЗ не рекомендує для них маски, та й хворіє на Covid-19 ця категорія дітей менше. Також у МОЗ  рекомендують  для учнів молодших і старших класів зробити окремі входи-виходи.

“Зазвичай, у школі є не один вхід і вихід. Радимо максимально відкрити всі входи і виходи, розробити маршрути, щоб, наприклад, діти з молодших класів заходили через один вхід, діти старших класів – через інший вхід, не перетиналися при заході і щоб не було скупчення дітей. Уроки краще починати в різний час, хоча з 15-хвилинним відривом. Такі дії зменшать кількість контактів між учнями », – каже міністр.

Незмінною залишається вимога  проходити температурний скринінг педагогам, коли приходять на роботу. При будь-яких ознаках коронавірусної хвороби треба звернутися до лікаря. При 37,2 та вище потрібно покинути школу. При вході до школи мають стояти дезінфектори.

Дітям рекомендують мити руки з милом після кожного уроку. А самі уроки, за словами міністра, краще починати в різний час, хоча з 15-хвилинним відривом. Такі дії також зменшать кількість контактів між учнями.

Щоб уникнути додаткових ризиків інфікування  батьки чи супроводжуючі особи заходити у школу не зможуть (крім тих, котрі супроводжують дітей з інвалідністю). Після занять наприкінці дня має здійснюватися дезінфекція поверхонь: дверних ручок, столів, сидінь, поручнів тощо.

Відео