Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Для львів’ян зросте тариф на воду
29 Січня, 20:19

Для львів’ян зросте тариф на воду

Сьогодні представники «Львівводоканалу» повідомили про підняття тарифу на воду. Роздрібні споживачі у Львові у 2020 році платитимуть на 4 грн 82 коп більше за кубометр води та стоків. Вартість кубометру сягне 20,85 грн. Водночас тариф для гуртових споживачів зросте до 7 грн 91 коп. Таке рішення прийняли на другому відкритому обговоренні цін на тарифи водопостачання, яке відбулося 24 січня.

На зміну тарифів у 2020 році вплинули витрати на електроенергію, заробітну плату, податки, ремонти та реагенти. Нові тарифи наберуть чинності, скоріш за все, у лютому.

“Якщо у січні середньостатистична сім’я з трьох осіб, яка споживає близько 10 кубометрів холодної води, сплатить 160 гривень в місяць, то вже у лютому сума у платіжці зросте до 208 гривень”, – зазначають у Львівводоканалі.

Чинні тарифи не відшкодовують витрат ЛКП, кажуть на підприємстві.

“Вони не покривають в повній мірі такі складові як реагенти, електроенергію, заробітну плату, податки та інші. Крім того діючі тарифи не забезпечують можливості повернення позики Світового банку. Для досягнення беззбиткової діяльності ми подали до Нацкомісії розрахунки та очікуємо на встановлення тарифів”, – повідомила начальник планово-економічного відділу Наталя Тимчишин.

У “Львівводоканалі” також зазначають, що навіть при такому піднятті тарифу на воду плата за воду у Львові залишатиметься однією з найнижчих в Україні.

Фото: Уніан

Схожі новини