Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Для мене був героєм, біля нього я завжди комплексувала”: у Львові вдова Грицька Чубая розповіла про чоловіка
11 Серпня, 20:07
logo-black

“Для мене був героєм, біля нього я завжди комплексувала”: у Львові вдова Грицька Чубая розповіла про чоловіка

Ірина Петришин

Сьогодні, 11 серпня, у театрі ім. Лесі Українки на прес-конференції творці телепроєкту “Чубай. Говорити знову” розповіли про ідею створення фільму. На зустрічі також обговорили тему поезії Грицька Чубая.

“Історія, яку ми робимо, зачепить кожного. Це історія життя генія: як він творив усе навколо, як написав свої твори, що турбувало Грицька Чубая. Це фільм про свободу та несвободу, яку ми повинні виборювати кожну мить! Телепроєкт переносить нас у 70-ті роки минулого століття, де багато незвичайних речей, які зараз не вкладаються у голові. Наприклад, перевірка поліграфом за власну заробітну плату. Фільм містить багато таких речей, над якими ми повинні задуматися”, – розповідає режисер Михайло Крупієвський.

photo_2020-08-11_19-34-44

Учасниками конференції були вдова Грицька Чубая Ганна, син Тарас та дочка Соломія, режисер фільму Михайло Крупієвський, ведучий проєкту Сергій Жадан та художник-постановник Олексій Хорошко.

“Наше життя було зовсім інше в 70-х роках, але я вдячна творцям фільму, що точно передали усі ці моменти,- говорить вдова Ганна Іванівна. – Грицько для мене був героєм, тому біля нього я завжди комплексувала. Він був більш епатажним, розумнішим, ерудованішим. Це людина, яка не займалася банальними речами в побуті, він завжди був на висоті на всіх свої зустрічах”.

Це документальний фільм, який знімається у різних локаціях, таких як: майстерня-підвал поета, поїздки до друзів Григорія та зйомки у центрі Львова. Телепроєкт буде наповнений спогадами, розповідями друзів, колег та родини Григорія Чубая.

“Коли ми обдумували ідею, Михайло запропонував сфокусуватися на інтерв’ю зі знайомими батька, щоб вони розповіли про свої спогади та історії,- розповідає дочка Соломія.- На жаль, не всі знайомі батька дожили до сьогодні, але багато друзів живі. Тому ми плануємо зібрати разом їх на допрем’єрному показі нашого фільму ”,- додає Соломія.

Як розповідають організатори, бюджет фільму – 1,4 млн.грн. Ці кошти творці фільму виграли як грант від Українського культурного фонду. Також спонсором показу телепроєкту є телекомпанія “Еспрессо”.

Фото LMN

Схожі новини