Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Для суду це нічого не змінить»: експерт «Bellingcat» про звільнення Цемаха
06 Вересня, 21:07

«Для суду це нічого не змінить»: експерт «Bellingcat» про звільнення Цемаха

Розслідувач “Bellingcat” Христо Ґрозев припускає, що український суд звільнив бойовика Володимира Цемаха у рамках підготовки до обміну, бо у справі MH17 вистачає доказів.

Про це Ґрозев розповів у інтерв’ю для “Настоящее время” (проект “Радіо Свобода” й “Голос Америки”).

«Ще тиждень тому ми знали, що з Москви надійшов ультиматум: якщо не буде внесений в списки пан Цемах, то ніхто із 33 засуджених (в Росії) не буде звільнений. З точки зору доказової бази, нічого особливо не зміниться. Міжнародна слідча група накопичила настільки багато об’єктивних доказів, які доводять причетність Росії, що для суду це нічого не змінить. Те, що всі втрачають, – більш висока легітимність, оптична об’єктивність судового процесу. (Зараз на суді) немає жодного обвинуваченого, щоб його захищав адвокат, який би наводив аргументи на користь альтернативних версій. Тому, на жаль, Росія і Кремль завжди будуть говорити, що це була одностороння судова процедура. Але сам процес буде мати достатньо легітимних доказів, щоб суддя виніс об’єктивний вирок. Ультиматум Росії з видачі саме Цемаха буде вагомим доказом причетності його до збиття літака», – пояснив Грозев.

Російське агентство “Интерфакс” повідомляє, що ймовірна дата початку обміну політв’язнями між Україною та Росією – 7 вересня.

«У списки для видачі Україні утримуваних осіб в рамках обміну включили 24 моряків, арештованих після інциденту у Керченській протоці, і ще 11 засуджених, зокрема режисера Олега Сенцова. Під питанням залишається видача Україні Станіслава Клиха й Миколи Карпюка, засуджених у Росії на тривалі терміни за звинуваченням в участі у бойових діях у Чечні. Також під питанням видача двох співробітників Служби безпеки України, яких затримали після “керченського інциденту” і звинувачують у керівництві діями трьох українських кораблів», – повідомляє ЗМІ.

 

Фото: Сегодня

Схожі новини