Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Для того, щоб звільнити місце для п’ятої колони»: Порошенко про люстрацію від Зеленського
12 Липня, 21:04

«Для того, щоб звільнити місце для п’ятої колони»: Порошенко про люстрацію від Зеленського

На сайті Верховної Ради опублікований текст законопроекту про очищення влади, анонсований президентом Володимиром Зеленським, який передбачає масову люстрацію чиновників часів президентства Петра Порошенка.

Люструвати Зеленський пропонує всіх посадовців у період з 2014 по 2019 року від президента Петра Порошенка до сільських старост, які не були звільнені за власним бажанням. В частині виборних посад законопроект суперечить Конституції України. Люстрація не торкнеться осіб, які визнані учасниками бойових дій під час проведення АТО на Донбасі. Окрім того, закон передбачає заборону для люстрованих осіб бути адвокатами.

Порошенко заявив, що ініціатива Зеленського є доказом реваншизму.

Про це він сказав під час виступу у Житомирі.

«Прозвучала фантастична ініціатива: люструвати всіх, хто з 2014 по 2019 роки перебували у виконавчій чи законодавчій владі. Тих, хто боронив державу, будував державу. Люструвати  для того, щоб звільнити місце для “п’ятої колони. Мустафа Джемілєв та Рефат Чубаров, Юрій Шухевич та Дмитро Ярош, волонтер Тетяна Ричкова, діючі міністри Степан Полторак та Павло Клімкін,  десятки інших представників нової сучасної української політики, які довели реальними справами свій професіоналізм і любов до України – усі вони можуть бути люстровані відповідно до озвучених критеріїв. Патріотичних, дієвих та ефективних політиків хочуть замінити на маріонеток, що будуть виконувати накази Кремля», – заявив Порошенко.

У партії Святослава Вакарчука “Голос” заявили, що не підтримують ініціативу президента Володимира Зеленського про люстрацію.

Про це повідомляє прес-служба політсили.

«Команда “Голосу” завжди відбиватиме будь-які спроби скасувати люстраційний закон. При цьому “Голос” не підтримує ініціативу розширити дію закону про очищення влади на людей, які займали керівні держпосади з 2014 року. Бо люстрація лише забороняє подальшу роботу в державних органах. Але чиновники, які доклались до погіршення ситуації в Україні, досі не несуть відповідальності за свої дії. Тому неважливо, коли чиновники порушували закон — за часів Януковича чи Порошенка, вони мають понести за це відповідальність. Ідея розширення дії люстраційного закону небезпечна тим, що загрожує молодим фахівцям, які вже прийшли на державну службу після Революції гідності й поклали початок справжнім змінам в Україні», – наголосили у “Голосі”.

Посли країн “Великої сімки” G7 підтримують притягнення до відповідальності винних у зловживанні владою.

Про це йдеться у заяві послів G7.

«Виборчі зміни і політична ротація є нормою в демократичних країнах, на відміну від невибіркового накладання заборон на всіх учасників виконавчого та законодавчого процесів управління. З 2014 року ми мали можливість вітати прогрес у реформуванні низки важливих сфер. Притягнення до відповідальності винних у зловживанні службовим становищем є правильним кроком, однак, на наше переконання, нинішню ситуацію в Україні не можна порівняти з тією, яка була після Революції Гідності», – зазначається в заяві.

 

Фото: Сайт президента України

Схожі новини