До дня міста Бахмут його мешканці, які переїхали до Львова, висадили троянди в памʼять про свій дім | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
До дня міста Бахмут його мешканці, які переїхали до Львова, висадили троянди в памʼять про свій дім
14 Вересня, 12:33

До дня міста Бахмут його мешканці, які переїхали до Львова, висадили троянди в памʼять про свій дім

Вчора, 13 вересня, мешканці міста Бахмут, які переїхали до Львова, посадили кущі троянд у скверику навпроти Архикатедрального Собору Святого Юра. Як повідомили у Львівській міськраді, Алею дружнього єднання відкрили з нагоди 453-ї річниці Бахмута і вона буде нагадувати переселенцям про їхню домівку.

“Я коли приїхала до Львова, мені тут все сподобалося, але мені бракувало квітів. Хоча б маленької клумби троянд, – згадує Тетяна Куліш, голова громадської організації “Життя на часі”, яка допомагає переселенцям з Бахмута. – Бахмут – це місто троянд і до війни у нас була велика алея. У 2015 році ми навіть встановили рекорд України – на одній клумбі висадили рекордну кількість кущів троянд. Через війну цю алею було знищено, але наші хлопці, військові, які обороняли місто-фортецю змогли зберегти декілька кущів і перевезли їх до Києва, потім відправили до розсадника у Вінниці. І ми в цьому році вирішили там. де є наші осередки в містах України, зробити такі мініалеї в пам’ять про наш Бахмут”, – розповідає мешканка міста.

Додамо, що близько 40 кущів троянд передала для Львова Бахмутська міська військова адміністрація. Окрім скверу біля Собору Святого Юра їх ще планують посадити на Сихові.

“Місце для Алеї дружнього єднання вибрали невипадково. Адже троянди потребують багато тепла і світла. У скверику біля церкви Юра дуже сприятливе місце для троянд, бо тут дуже сонячно і затишно, – каже заступниця начальника управління екології та природних ресурсів Львівської міської ради Оксана Луцко. – Це загалом гарна локація для відпочинку львів’ян і внутрішньо переміщених осіб. Тепер у Львові для бахмутців буде місце, яке нагадуватиме їм  про рідну домівку”.

Зазначимо, що наразі у Львові проживає 31 мешканець Бахмута.

“Це такий знак подяки бахмутців за те, що Львів прихистив їх. Знак єднання обох міст. Бо хочемо ми цього чи ні, але Львів став другим домом, прихистком для всіх, хто постраждав від війни,” – зазначає директор міського центру підтримки переселенців Володимир Головатий.

Додамо, що сьогодні, 14 вересня, о 13.00 годині у рамках відзначення 453-ї річниці Бахмута в модульному містечку на Сихові, що на проспекті Червоної Калини, 72а мешканці Бахмута будуть презентувати картину під назвою “Серце Бахмута” з ключів від їхніх квартир, яких вже немає.

Відео