Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
До гуртожитків львівських університетів заселятимуть лише вакцинованих студентів
11 Серпня, 15:26

До гуртожитків львівських університетів заселятимуть лише вакцинованих студентів

Члени Львівської обласної комісії ТЕБ і НС рекомендують керівникам закладів вищої освіти (зокрема, ректорам) заселяти студентів у гуртожитки тільки після проходження повного курсу вакцинації від коронавірусу. Відповідне рішення прийняли сьогодні, 11 серпня, під час засідання, пише «Твоє місто».

«На початку осені розпочнеться навчання, отже життя у місті та області активізується. На Львівщині категорія студентів становить понад 100 тисяч осіб. Тим самим збільшиться ризик поширення вірусу Covid-19 здебільшого, серед молоді», – йдеться в повідомленні пресслужби Львівської ОДА.

За інформацією директора департаменту охорони здоров’я Ореста Чемериса, показник щеплень у Львівській області зараз є нижчим за середній, якщо порівнювати з іншими областями України. Незадовільними залишаються темпи вакцинації в окремих громадах, тому районні державні адміністрації та територіальні громади мають вжити конкретні заходи, які б підвищували рівень вакцинації населення у Львівській області. Приміром, створювати нові центри вакцинації, розвінчувати міфи стосовно наслідків вакцинації.

«Окремо зауважу, якщо ми говоримо про конкретну галузь, то закладам освіти рекомендовано розпочинати навчання офлайн лише у випадку вакцинації 80% викладацького складу», – додала головна емідеміологиня Львівщини Наталія Тімко-Іванченко.

У двох найбільших вишах міст – Франковому та «Львівській політехніці», тут уже зараз працюють над тим, аби провакцинувалося якомога більше студентів. Приміром, за словами проректора з науково-педагогічної роботи та соціального розвитку Національного університету «Львівська політехніка» Романа Коржа, організовану вакцинацію студентів Політехніки розпочали ще 6 серпня і продовжуватимуть це робити, доки будуть охочі.

Процедури проводять у студентській поліклініці, що в міській поліклініці №10. Водночас щеплення відбувається на добровільних засадах і змушувати нікого не будуть, оскільки це порушує Конституційні права громадянин.

«Наше завдання – створити максимальні умови для вакцинування», – каже Роман Корж.

А у Львівському національному університеті ім. Івана Франка організовану вакцинацію студентів розпочнуть у 20-х числах серпня. Відтоді заплановане й поселення студентів у гуртожитки.

«Місця для вакцинації плануємо розгорнути в головному корпусі університету та студентському містечку, зокрема, гуртожитках №2 та №3. Будемо запрошувати виїзні бригади, які вакцинуватимуть всіх охочих», – додав проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар.

Додамо, що станом на сьогодні на Львівщині провакциновано понад 420 тисяч осіб.

Нагадаємо, що до десятки закладів з найбільшою кількістю зарахованих вступників потрапили два львівські університети. Національний університет «Львівська політехніка» та Львівський національний університет імені Івана Франка посіли третю і четверту сходинку.

 

 

 

Схожі новини