Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«До хворих на Covid слід допускати психіатрів»: в Україні росте кількість самогубств серед заражених на коронавірус
22 Жовтня, 17:01

«До хворих на Covid слід допускати психіатрів»: в Україні росте кількість самогубств серед заражених на коронавірус

Коронавірус може стати причиною самогубства для людей, які до цього не мали жодних порушень із психікою, таке припущення висунув завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Харківської медакадемії Володимир Корсунов, передає “Обозреватель”.

«Коронавірус викликає ураження усіх органів. Оскільки основний елемент агресії – внутрішнє вистилання судин. Це називається ендотелієм. Судини ву нас скрізь – у голові, мозку, легенях, серці, нирках, шлунково-кишковому тракті. Сам собою вірус їх не вражає. Проте викликає реакцію імунної системи в пацієнтів, в яких організм може локалізувати вірус у носоглотці», – пояснив фахівець.

За його словами, тяжкий перебіг хвороби викликає так званий цитокиновий шторм, а він призводить до запалення всередині судин і підвищення тромбоутворення. Внаслідок цього може виникнути дисфункція будь-якого органа.

«Від порушення свідомості, збудження, агресії, страху смерті до суїцидних спроб. Називається це “ковідна енцефалопатія”. Дуже узагальнений термін, який полягає в масі станів, пов’язаних із порушеннями у центральній нервовій системі головного мозку», – додав Корсунов.

Він стверджує, що навіть у тій лікарні, де він працює, у пацієнтів із Covid-19 періодично виникають суїцидні спроби.

«Це відбувається в усьому світі. Ніхто не знає, як із цим боротися. Має бути якісний нагляд за пацієнтами, який у нашій країні неможливий», – відповів медик. Він припустив, що до таких пацієнтів повинні допускати психіатрів, а лікування посилювати заспокійливими.

Нагадаємо, у вересні на Київщині двоє чоловіків вчинили самогубство, вистрибнувши з вікна лікарні для хворих на COVID-19. Вчора трапився схожий випадок у столиці. Двоє людей також вистрибнули з вікон лікарень. Чоловік та жінка загинули. 19 жовтня 60-річна жінка вистрибнула з вікна 4 поверху інфекційного відділення Олександрівської лікарні, а 20 жовтня чоловік 68 років з вікна 4 поверху міської Київської клінічної лікарні № 8.

Схожі новини