Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
До кінця року інфляція може перевищити 20% – глава Нацбанку
03 Травня, 17:09

До кінця року інфляція може перевищити 20% – глава Нацбанку

Нинішній рівень зростання цін є суттєвим, однак контрольованим. Минулого місяця інфляція становила 15,9%, а до кінця року вона може перевищити 20%. Про це, як написав у колонці для НВ Бізнес голова Нацбанку Кирило Шевченко, свідчать результати web-scraping — способу збору цін з онлайн-супермаркетів.

«Це значний рівень зростання цін, але контрольований. І такі показники не можна порівняти з 2015 роком, коли в окремі місяці інфляція досягала 60%», — вважає Шевченко.

НБУ має значний досвід боротьби з інфляцією. Загалом у світовій історії не було випадків, коли країна входила у воєнний стан, маючи настільки високорозвинену фінансову систему та монетарну політику.

«Допоки ринкові механізми матимуть обмежений вплив на ринок, ми будемо утримувати зростання цін за допомогою фіксації курсу та збереження частини обмежень. Щойно запрацюють канали монетарної трансмісії і знизиться невизначеність, ми повернемося до режиму інфляційного таргетування (ІТ), який свого часу допоміг здолати ту саму інфляцію у 60%», — наголосив Кирило Шевченко.

Схожі новини