До кінця року в Україні зростуть ціни на хліб: чому і на скільки | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
До кінця року в Україні зростуть ціни на хліб: чому і на скільки
24 Вересня, 09:14

До кінця року в Україні зростуть ціни на хліб: чому і на скільки

Вартість хліба до кінця 2021-го може вирости від 5 до 25%. Є дві основні причини – зростання цін на сировину й борошно та подорожчання енергоносіїв. Це при тому, що в Україні в поточному році зібрали рекордний урожай пшениці і ячменю, пише Obozrevatel.

«Відбудеться підвищення загальної собівартості хлібобулочних виробів. Через що виробники і продавці будуть змушені піднімати ціни кінцевим споживачам», – сказав глава Комітету економістів України Андрій Новак.

За словами фахівця, ціни на енергоносії посідають значну частину у виробництві борошна і виробництві хлібобулочних виробів. Хоча в Україні в 2021-му зібрали рекордні обсяги пшениці та ячменю, але зниження цін малоймовірне, передусім через такі фактори, як дорога електроенергія та пальне. Попит на українську пшеницю нині стабільний, але водночас, найімовірніше, в майбутньому зростатиме експорт пшениці.

Водночас, на відміну від пшениці, урожай соняшника в країні в поточному році виявився не таким хорошим. Частину врожаю в областях України знищили шкідники, а це може привести до дефіциту соняшника. Ціни на олію в Україні можуть залишитися високими до кінця 2021-го.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Відео