Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
До кінця карантину мешканцям Львівщини не можна приходити на кладовища
25 Квітня, 12:03

До кінця карантину мешканцям Львівщини не можна приходити на кладовища

Обласна та міська комісії з питань ТЕБ і НС заборонили відвідувати цвинтарі до кінця карантину. Про це ідеться у відповідних рішеннях комісій.

Крім того, заборонено рух транспорту до кладовищ. Виключення зробили лише для вантажних автомобілів, спецтехніки та транспортних засобів, задіяних в обрядах поховання.

На в’їздах до цвинтарів вивісять оголошення про тимчасове обмеження щодо їх відвідування. Доступ туди матимуть лише учасники похоронних процесій.

До людей та священників з проханням не порушувати це рішення звернувся голова ЛОДА Максим Козицький.

«У першу неділю після Великодня християни східного обряду відзначають Томину, або Провідну неділю, котру традиційно вважаємо поминальною. Прикро, що у цьому році як Великодні свята, так і поминальні дні припадають на період, коли увесь світ бореться з проблемою поширення пандемії коронавірусу. На жаль, ліків, окрім дотримання правил карантину, у боротьбі з цією небезпечною хворобою сьогодні немає. Обмеження, що не дозволяють відвідувати наші храми у свята та неділю, а також у звичний спосіб відзначати поминальні дні болюче сприймаються суспільством. Проте в Україні вже набули розголосу події, коли окремі представники духовенства, що публічно нехтували правилами карантину, самі були уражені хворобою й імовірно наражали на небезпеку ближніх», – на своїй сторінці у Фейсбук написав Максим Козицький.

Голова ЛОДА зазначив, що вшанувати пам’ять покійних родичів люди зможуть після карантину.

«Відвідання духовенством і віруючими кладовищ у поминальні дні після Великодня й Томиної неділі та звершення на них заупокійних молитов прошу перенести на більш пізніший період, наприклад, на Троїцьку батьківську поминальну суботу – 6 червня чи Трійцю – 7 червня, порадившись із настоятелями Ваших парохій», – додав.

Фото: з відкритих інтернет-джерел (ілюстративне)

Схожі новини