До Львова прибула делегація ОБСЄ: вивчали український досвід безпеки та реабілітації в час війни | Львівська мануфактура новин
До Львова прибула делегація ОБСЄ: вивчали український досвід безпеки та реабілітації в час війни
22 Липня, 20:00

До Львова прибула делегація ОБСЄ: вивчали український досвід безпеки та реабілітації в час війни

Сьогодні, 22 липня, до Львова з офіційним візитом прибула делегація Постійних представників держав-учасниць ОБСЄ та донорів програми підтримки України. До складу делегації увійшли 23 представники іноземних держав, України та інституцій ОБСЄ. Про це повідомили у Львівській міській раді.

Під час візиту учасники ознайомилися з наслідками російських атак, зокрема оглянули пошкодження національної пам’ятки архітектури, що входить до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Також делегація відвідала реабілітаційні центри та ознайомилася з досвідом Львова у сферах безпеки, стійкості та відновлення в умовах повномасштабної війни.

Візит до Львова делегати розпочали з огляду Бернардинського комплексу, який постраждав від російського обстрілу в березні цього року.

 

Також гості зокрема побачили площу Коліївщини, «Місце надії» на площі Ринок, присвячене українським військовополоненим і зниклим безвісти.

У Львівській міськраді делегати зустрілись з міським головою Львова Андрієм Садовим, який презентував гостям екосистему людяності НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN). Також він розповів про пріоритети Львова, зокрема підтримку ЗСУ та посилення критичної інфраструктури міста.

“Представники різних країн цікавилися тим, як Львову вдається зберігати стійкість в умовах повномасштабної війни, як місто адаптується до нових викликів, що допомагає громаді вистояти та які рішення можуть бути корисними іншим країнам у питаннях кризового реагування та відновлення”, – зазначили в міськраді.

Ще постійні представники держав-учасниць ОБСЄ залишили записи у Книзі почесних гостей Львова, а також обговорили підтримку ветеранів, розвиток реабілітаційної інфраструктури, психологічну допомогу дітям, міжсекторальну співпрацю та роль міжнародних партнерів у реалізації гуманітарних і соціальних проєктів. Саме ці напрями сьогодні є одними з ключових у роботі Позабюджетної програми підтримки Секретаріату ОБСЄ для України.

«Ми приїхали до України делегацією з 24 представників держав-учасниць ОБСЄ, щоб на власні очі побачити, як війна вплинула на життя людей, а також оцінити, як працюють проєкти, які підтримує ОБСЄ. Сьогодні у Львові ми відвідуємо реабілітаційні центри UNBROKEN і Superhumans, а також простір емоційної підтримки „Твій“. Для нас важливо побачити, як люди, які постраждали від війни, отримують необхідну допомогу. Львів сьогодні є хорошим прикладом стійкості та того, як громада здатна відповідати на виклики війни», — сказав Рафаель Нагелі, голова делегації, Постійний представник Швейцарської Конфедерації при ОБСЄ.

Додамо, основна мета візиту делегації до України — ознайомлення з реалізацією проєктів ОБСЄ, проведення зустрічей із українськими партнерами, представниками влади та громадянським суспільством, а також визначення актуальних потреб держави для подальшого розвитку міжнародної підтримки.

Наразі Позабюджетна програма підтримки Секретаріату ОБСЄ для України реалізує 17 проєктів спільно з державними установами та громадськими організаціями. Вони охоплюють різні напрями, зокрема гуманітарне розмінування, підтримку ветеранів і їхніх родин, захист прав людини, розвиток психосоціальної допомоги дітям, реформування судової системи, забезпечення свободи медіа та інші ініціативи, спрямовані на зміцнення стійкості українського суспільства.