До Львова з Польщі повернули відреставровану скульптуру Скорботного Христа | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
До Львова з Польщі повернули відреставровану скульптуру Скорботного Христа
04 Грудня, 12:47

До Львова з Польщі повернули відреставровану скульптуру Скорботного Христа

До Львова з Польщі повернули відреставровану скульптуру Скорботного Христа з каплиці Боїмів. Вона буде доступна до огляду з середини січня наступного року у межах українсько-польської виставки «Те, чого не видно».  Про це повідомили у Львівській міській раді.

У 2021 році вапнякову скульптуру Скорботного Христа вагою 280 кілограмів, віком понад 400 років, вперше в історії демонтували з купола каплиці Боїмів у Львові через активний процес руйнування. Фігуру перенесли до реставраційної майстерні.

 

«Реставрувати фігуру Христа планували тут. З Польщі мали привезти спеціальний лазерний пристрій для її очистки. Але розпочалась війна, привезти цей пристрій вони не могли. Тоді було запропоновано перевезти скульптуру до Варшави. Перевезли, провели детальні дослідження, відреставрували. Також доповнили втрачені елементи, зокрема німба та тернового вінця. Роботи фінансувала польська фундація “Полоніка”», – розповіла радниця міського голови Львова з питань збереження культурної спадщини Лілія Онищенко.

Після реставрації, з 24 жовтня до 25 листопада скульптура Скорботного Христа експонувалась на виставці  в одній з галерей Варшави.

Вже з середини січня наступного року вона буде доступна для огляду у межах українсько-польської виставки «Те, чого не видно». Експозиція буде представлена в одному з музеїв Львова. На верхівку каплиці Боїмів скульптуру повернуть після реставрації куполу.

Зазначимо, що фігуру Ісуса Христа на куполі родинної усипальниці Боїмів у Львові встановили приблизно у 1597-1605 роках. До її створення долучився вроцлавський будівничий Андрій Бемер – видатний скульптор Центрально-Східної Європи. Пам’ятка є унікальною і має велику архітектурну та мистецьку цінність. У камені під двометровою скульптурою Христа викарбувані слова: «Перехожий, зупинись і подумай, чи твоє страждання є більшим ніж моє».

Відео