Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
До очисних споруд «Львівводоканал» потрапила невідома забруднююча речовина
17 Липня, 15:41

До очисних споруд «Львівводоканал» потрапила невідома забруднююча речовина

Вчора ввечері, в очисні споруди Львова потрапила з міського каналізаційного колектора Полтви невідома забруднююча речовина – ймовірно, жир рослинного походження, це спричинило суттєві проблеми в експлуатації очисних споруд. Речовина густиною 15 см ледь не призвела до аварійної зупинки обладнання підприємства.

«Такий залповий скид – це грубе порушення правил приймання стічних вод у систему міської каналізації, якими регулюються допустимі концентрації забруднюючих речовин, що надходять на очистку. Невідома речовина мала високу густину товщиною близько 15 см, та площею орієнтовно 350 м . Це спричинило до закупорювання ступінчатих решіток, а насосні агрегати перейшли в аварійний стан», – розповів Дмитро Ванькович, директор ЛМКП «Львівводоканал».

Інцидент трапився ввечері у вівторок, 16 липня. За словами директора підприємства, щоб не зупинити аварійну зупинку обладнання «Львівводоканал» залучив додатковий персонал. Наразі фахівці відібрали проби речовини, що забруднила стічні води, та передали у лабораторію. Як повідомляє прес-служба Львівської міськради, ймовірно, це жир рослинного походження. Хто саме скинув цю речовину у каналізацію наразі невідомо.

Проби речовини передали у лабораторію.

«Ми закликаємо наших споживачів, зокрема, тих юридичних осіб, чия діяльність є небезпечною для навколишнього середовища, відповідально ставитися до небезпечних відходів своїх підприємств, і при здійсненні господарської діяльності керуватися правилами приймання стічних вод, будувати власні локальні очисні споруди, і обов’язково повідомляти про аварійні ситуації на виробництві заздалегідь», — сказав Дмитро Ванькович.

У зв’язку з великою кількістю речовини, що залишилась перед вхідним каналом, на очисних спорудах тривають роботи по очищенню каналу та обладнання від залишків речовини.

Мерія просить очевидців події, яким відома будь-яка інформація про те, хто здійснив скид забруднюючої речовини в каналізаційний колектор та його походження, звертатися на «Гарячу лінію міста».

 

Схожі новини