Долар в Україні різко подешевшав | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Долар в Україні різко подешевшав
12 Січня, 20:06

Долар в Україні різко подешевшав

Національний банк України на середу, 13 січня, встановив офіційний курс гривні до долара США на рівні 28,05 гривні/долар, тобто гривня зміцнилася на 15 копійок у порівнянні з попереднім показником. Загалом від 10 січня курс долара знизився на 40 копійок, досягши психологічної позначки.

Про це йдеться в довідкових даних, опублікованих на сайті НБУ. Варто зазначити, що валюта в банках коштує близько 28,2 грн/$. Наприклад, у ПриватБанку долар купують за 27,9 грн, а продають – 28,3 грн. Така різниця в курсах може свідчити про швидку стабілізацію біля позначки в 28 грн/$, – пише Обозреватель.

Зниження ділової активності, що пов’язана з посиленням карантину, також позитивно вплинуло на вартість американської валюти. Бізнес менше купує, бо скоротив обсяги імпорту. А чим менше попит, тим дешевше валюта.

Видання Reuters спрогнозувало, що курс долара в Україні за перші три місяці 2021-го знизиться до 27,6 грн/$, подолавши психологічну позначку в 28 грн/$. Згідно з даними на сайті НБУ, офіційний курс гривні до євро на середу встановлений на рівні 34,08 гривні/євро, тобто гривня зміцнилася на 20 копійок в порівнянні з попереднім показником.

«Українська гривня, ймовірно, зміцниться в першій половині 2021 року завдяки притоку іноземної валюти від експорту і відновлення інтересу іноземних портфельних інвесторів до українських облігацій», – ідеться в щомісячному опитуванні Reuters.

 

Окрім того, є позитивні очікування від співпраці з МВФ. У грудні 2020-го Україна ухвалила антикорупційний закон, щоб підвищити свої шанси на отримання додаткових кредитів від Міжнародного валютного фонду в межах угоди на 5 мільярдів доларів.

Відео