Без “домашки” | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Без “домашки”
09 Жовтня, 10:20

Без “домашки”

Петицію із проханням про відміну домашніх завдань вже зареєстрували

На початку жовтня на сайті “Електронні петиції” з’явилось звернення “Про скасування домашніх завдань в школі”.

Ініцатор пише, що учні страждають від надмірної навчального навантаження в позаурочний час.

 

Велика кількість зайвої інформації і малопродуктивних завдань позбавляє сучасних учнів вільного часу і повноцінного дозвілля. Багато учнів пробувши 6-7 уроків в школі, ще 3-4 години витрачають на виконання домашніх завдань, – зазначає автор петиції.

У приклад ініціатор наводить досвід Фінляндії, Ізраїлі, Канаді, Франції, Іспанії, Італії. Каже, що там домашні завдання відмінили і “нічого старашного не сталося”.  У петиції також пропонують змінити програму і навантаження так, щоб школяр все встигав у школі, адже в позанавчальний час у нього вистачає й інших занять, включаючи спілкування з однолітками і рідними

Я не проти того, щоб дітям не давати домашніх завдань. Але зараз вважаю це нереальним, – каже вчителька початкових класів Старосамбірської школи № 2 Наталія Дзюба, – Щоб не задавати домашніх завдань, то, перш за все, треба розвантажити програму. Усі начиталися, що програма розвантажена, а яка вона розвантажена? Хіба на папері!

Учителька зазначає, що обсяг матеріалу в плануванні залишився такий же.  Каже, що сама не хотіла б давати домашніх завдань.

На початку уроку дітям завжди кажу, що якщо встигнемо опрацювати тему, додому завдань не буду давати, а таке буває дуже-дуже рідко… Встигнути на уроці – нереально, ще додому не давати завдань. А як вимагати тоді? Бийся, вчителько, головою об стінку. Звідти і ростуть ноги репетиторства у початковій школі. Я вважаю, що його не треба, але разом з тим я беру на додаткові заняття дітей. Це парадокси сучасної освіти. Сучасним батькам усе, аби пошвидше, аби полегше, – завершує Наталія Броніславівна.

Додамо, що петицію поки підписало лише 228 людей із необхідних для розгляду 25 тисяч. Голосування триватиме ще близько трьох місяців.

Відео