Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Доньку загиблого журналіста взяли під консульську опіку
14 Січня, 13:48
logo-black

Доньку загиблого журналіста взяли під консульську опіку

Антоніна  Скляренко

Однорічну Софійку, доньку Романа Кісіля, який 10 січня в місті Ілжа в Польщі, загинув у ДТП, взяли під консульську опіку. Мати дівчинки, яка також перебувала в автомобілі, наразі  у важкому стані.

Дитина з усіх чотирьох пасажирів під час аварії постраждала найменше.

Нагадаємо, в результаті лобового зіткнення легковика Toyota, в якому перебувала сім’я журналіста, із вантажівкою марки Iveco, 37-річний Роман та його 60-річна мати Надія загинули на місці. Дружина Марія отримала важкі травми, її перевезли з міста Радом до Варшави. Тут вона проходитиме лікування.

Дитину вже забрали з лікарні та відвезли до Варшави, де вона перебуватиме в бабусі. Її під свою опіку взяла керівниця консульського відділу посольства України в Польщі Світлана Криса, – передає Укрінформ.

«Не часто вдається взяти під консульську опіку дітей громадян України. Підставою для цього є 31-ша стаття консульської конвенції між Україною та Польщею. Якби дівчинку ми не взяли, її мали б передати до дитячого будинку, а її опікунство встановлював би суд», – каже Криса.

Зараз родичі загиблого журналіста та його матері збирають всі необхідні документи, аби перевезти тіла в Україну.

Роман Кісіль родом із Дрогобича. Закінчив місцеву школу №17. Навчався в Інституті журналістики Київського університету імені Тараса Шевченка. Продовжив навчання у Варшаві, де жив дотепер. Працював власкором з Польщі в УНІАН. Згодом зайнявся бізнесом і сфері нерухомості.  

«Ми його називали Ромою. Завжди усміхнений, привітний, м’який, тактовний, дуже добрий. Таким він назавжди залишиться у моїй пам’яті», – пише у “Фейсбук” про покійного однокурсника Дарія Кучерук.

Польські розповіли LMN, що пам’ятатимуть Романа як надзвичайно світлу людину. Вони організували збір коштів для родини Кісіля. 

 

 

 

«Після одужання Марічці та донечці точно буде дуже потрібна наша підтримка і допомога. Але перш за все їй треба стати на ноги, для цього її родині потрібні гроші. Тому порадившись з рідними Марії і Романа, ми вирішили розпочати збір коштів», – пишуть близькі до сім’ї Романа під постом про допомогу.

Підтримати фінансово родину можна, перерахувавши гроші ось тут.

 

ФОТО: Укрінформ.

Схожі новини