Допомога сім’ям, які виховують дітей з порушенням розвитку: на Львівщині діє новий проект від ЮНІСЕФ | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Допомога сім’ям, які виховують дітей з порушенням розвитку: на Львівщині діє новий проект від ЮНІСЕФ
05 Липня, 20:17

Допомога сім’ям, які виховують дітей з порушенням розвитку: на Львівщині діє новий проект від ЮНІСЕФ

У Львові дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) і Львівський центр реабілітації «Джерело» впроваджують проект екстреного реагування на потреби дітей із труднощами розвитку або з інвалідністю. Йдеться про внутрішньо переміщених дітей та дітей, стан яких погіршився внаслідок воєнних дій на території України, повідомляє пресслужба Львівської міськради.

Лише за місяць реалізації проекту у «Джерелі» проконсультували понад 220 дітей з порушенням розвитку та їх родин, і взяли під опіку 74 дитини, які потребують більше допомоги чи спеціальних послуг.

Зазначається, що цей проект діє в 7 областях України. У кожній області команди фахівців щодня зустрічаються з батьками дітей з інвалідністю, в тому числі із внутрішньо переміщеними, також відвідують інтернатні заклади, особливо ті, куди евакуювали дітей з інвалідністю або труднощами розвитку.

«Упродовж останнього тижня у Львові команда фахівців з корекційними заняттями відвідала модульне містечко на Сихові, де тимчасово проживають вимушені переселенці, спеціальну школу-інтернат №100. Також ми були в церкві Христа Спасителя на вул. Варшавській. Маємо під опікою родину з Краматорська, яка там проживає. Це двоє неповнолітніх дівчат – Юля і Катруся з тіткою, яка стала їхньою опікункою. Їхня сім’я попала під обстріл на вокзалі, мама, на жаль, загинула, дівчатка отримали осколкові поранення. Ми їх консультуємо в оформлені інвалідності, намалювали дорожню карту для оформлення соціальної допомоги. Фахівець з фізичної реабілітації консультує щодо зменшення болів м’язів спини, також родина потребує гуманітарної допомоги, шукаємо різні можливості їх підтримати та допомогти», — розповіли в установі.

Крім того, проект об’єднує зусилля різних спеціалістів та фахівців, аби дитина отримала необхідну саме їй комплексну допомогу.

Фахівці проекту також розроблятимуть та поширюватимуть важливі матеріали про розвиток безбар’єрності й підтримки дітей з інвалідністю в громадах, які їх прийматимуть, навчатимуть соціальних працівників та інших професіоналів громад практичних аспектів допомоги дітям із порушеннями розвитку. Батьки та піклувальники отримають консультації спеціалістів та психологічну підтримку в непростий час.

Щоб отримати допомогу на Львівщині, можна звертатись за адресою: Львівський міський центр реабілітації «Джерело», м. Львів, пр. Червоної Калини 86а, тел. 067 820 59 50.

Відео