Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Дорога допомоги: українсько-польський екіпаж вирушив на 25-те Ралі Монте-Карло
21 Січня, 19:39
logo-black

Дорога допомоги: українсько-польський екіпаж вирушив на 25-те Ралі Монте-Карло

Сьогодні, 21 січня, з площі перед Палацом Потоцьких офіційно стартував українсько-польський екіпаж на ретро-автомобілі Пежо 201 С 1932 року випуску з колекції родини Потоцьких.

Львів’янка Світлана Кравс (штурман) у парі з поляком Міхалом Кумєгою (водій), проїдуть понад 2000 кілометрів зі Львова до Монте-Карло і відкриють цьогорічні змагання на головному подіумі.

2-139

Автопробіг екіпажу має благочинну мету і є частиною кампанії «Дорога допомоги» («Road to help»). Гонщики проводитимуть збір коштів для українських дітей, які постраждали внаслідок війни. Усі, зібрані під час подорожі, кошти спрямують у 5 дитячих будинків, де перебувають близько 500 дітей-переселенців.

3-92

Ідею запропонував Міхал Кумєга. З львів’янами Світланою та Євгеном Кравсами його об’єднало хобі та спільне захоплення ретроавтомобілями.

«Міхал волонтер і допомагає Україні, привозить автомобілі. З початку війни приїжджає до України два рази в місяць, хоч і живе далеко від нас в Польщі. Він має станцію техобслуговування і також є гонщик-ретровик. Автомобіль належить Міхалу, відкуплений в графа Яна Потоцького. На цьому автомобілі у минулому році він проїхав 1600 км на трьох змаганнях в Польщі, Чехії та Словаччині. Підготовкою, повною реставрацією, капремонтом двигуна та обкаткою займався Міхал», — розповів Євген Кравс, львівський фотограф і чоловік Світлани.

91 рік тому автомобіль цієї марки переміг на змаганнях в класі автомобілів до 1500 куб. см. З цієї нагоди Королівський автомобільний клубу Монако дозволив команді взяти участь і запросив гонщиків на урочистий старт. Вони відкриватимуть змагання 27 січня і матимуть унікальну можливість першими заїхати на головний подіум Ралі Монте-Карло.

Особливістю перегонів є самостійний доїзд автомобілів до місця старту «Зірковий шлях». Львів долучився до п’яти європейських міст Осло, Лондона, Турину, Бад-Гомбурга та Реймса, звідки попередній старт взяли учасники цьогорічних найстаріших та найпрестижніших європейських зимових перегонів на історичних авто.

4-49

Маршрут екіпажу пройде історичною трасою «Великі Карпатські перегони», що стартували зі Львова понад століття тому.

«Такі ралі, як в Монте-Карло ми хочемо проводити в українських Карпатах. У нас дуже велика історія. В 1908 році Маврицій Потоцький орендував перше ралі у Великих Карпатах. Галицький автомобільний клуб один з найстарших у Східній Європі. Після війни ми хочемо відновити ці змагання, щоб до нас теж приїжджали європейці і насолоджувалися нашими краєвидами», — поділився планами Євген Кравс.

Світлана Кравс додає:

«Ми хочемо, щоб вони побачили, яка насправді Україна. Україна — не росія. Світ відкрив для себе Україну через цю війну».

Сигнал для старту польсько-українського екіпажу помахами прапорів дали Еліза Дзвонкевіч, Генеральний Консул Республіки Польщі в Львові та дружина мера міста, Катерина Кіт-Садова.

5-31

На честь урочистого старту відбулось офіційне погашення тематичного конверту і марки «Укрпошти» зі зображенням ретро-автомобіля.

Яна Мацько

Схожі новини