Дорогі авто під час війни: чому українці купують елітні колеса | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Дорогі авто під час війни: чому українці купують елітні колеса
10 Липня, 20:30

Дорогі авто під час війни: чому українці купують елітні колеса

Як розповіли у “Економічній правді” найімовірніше, склалася низка факторів. Один з них – відкладений попит з боку чиновників.

На початку великої війни народні депутати скасували обов’язкове електронне декларування статків. Розслідування журналістів не раз показували, що саме службовці є одними з драйверів цього ринку.

Ще один фактор, який допомагає збільшувати продажі дорогих авто – зміни в економіці.

 

 

“В економкласі найбільше падіння продажів зафіксоване в прифронтових регіонах. Утім, зменшення кількості реєстрацій автомобілів цього сегменту – норма для всієї країни. Це зайвий раз підтверджує простий факт: продажі нових авто в Україні зараз удвічі менші, ніж у 2021 році”, – йдеться у матеріалі. 

Таке ж падіння продажів елітних машин – і в східних областях, проте на правобережній Україні все навпаки. В Івано-Франківській, Закарпатській та Черкаській областях продажі дорогих автівок зараз удвічі більші, ніж були три роки тому. Такі показники можна пояснити також тим, що дилери не ризикують везти автомобілі вартістю майже 100 тис. дол. в міста, які перебувають під обстрілами.

За аналітикою журналістів видання, за січень-квітень було імпортовано автомобілів на 1,5 млрд дол, що на 15% більше, ніж за аналогічний період 2023 року.

Відео