Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Дорогу зі Львова до ПП «Рава-Руська» планують розширити
20 Квітня, 12:22

Дорогу зі Львова до ПП «Рава-Руська» планують розширити

Дорогу зі Львова до пункту пропуску “Рава-Руська” планують розширити. Там додадуть одну смугу руху та капітально відремонтують ділянку протяжністю понад 60 кілометрів. Про це повідомив керівник служби відновлення та розвитку інфраструктури у Львівській області Олег Береза, пише Суспільне.

Черга із вантажівок починається за 10 кілометрів до кордону. Там дорога має по одній смузі в обидва напрямки. Вантажівки, що в черзі до пункту пропуску, займають одну з цих смуг.

9cb4a7fdd6e3e8f5
55faff9c4ab79878

“Треба або відстійники для вантажівок, або розширювати, щоб ми мали місце десь стати та не заважати. Залишилась одна смуга, розминутись — проблемно”, — говорить далекобійник Микола.

Дорога пролягає через Рава-Руську громаду.

“Дуже часто у нас стоять великі черги великогабаритного транспорту. Вони інколи сягають за Добросин і майже до Жовкви. Це від 20 до 30 кілометрів. Тому автобусам, всім, хто рухається цією дорогою, обмежують рухом по зустрічній смузі і, коли назустріч їдуть великі автобуси, то вони не можуть розминутися”, — говорить голова Рава-Руської громади Іван Івануса.

Дорогу протяжністю більше 60 кілометрів планують розширити та капітально відремонтувати.

“Один із найбільших вантажопотоків, яким відбувається експорт і імпорт продукції через автотранспорт — це, звісно, Рава-Руська. Тут до тисячі машин буває. Ця дорога була відремонтована в 2012 році. Вона не витримує тих навантажень і, відповідно, створює небезпеку”, — каже керівник служби відновлення та розвитку інфраструктури у Львівській області Олег Береза.

Зараз триває розробка проєкту. Він передбачає окрім розширення дороги облаштування велопішохідних доріжок, освітлення, нових зупинок, переоблаштування існуючих та капітальний ремонт самого покриття.

“Якщо ми говоримо про розширення, то це — 2+1. Між населеними пунктами буде з’являтись ще одна смуга, якої зараз немає”, — каже інженер-проєктант Іван Суржик.

Завершити розробку проєкту планують до літа цього року. Потім зможуть підрахувати вартість та звертатимуться по фінансування до Європейського банку реконструкції та розвитку.

Схожі новини