Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Достроковий розпуск парламенту: Верховний суд “самоусунувся”, ЦВК не встигає
27 Травня, 21:09

Достроковий розпуск парламенту: Верховний суд “самоусунувся”, ЦВК не встигає

Органи влади в Україні продовжують оцінювати указ президента Володимира Зеленського про розпуск парламенту в межах своїх повноважень.

 

Верховний суд 27 травня відмовив у відкритті провадження за позовом до Зеленського про визнання нечинним його указу про розпуск Верховної Ради.

Про це пише у Facebook прес-служба суду.

Відповідно до рішення розгляд такої справи стосується юрисдикції Конституційного суду.

«Верховний суд дійшов висновку, що за змістом положень ч. 2 ст. 147, ч. 1 ст. 150 Конституції України перевірка на предмет відповідності Конституції України всіх без винятку правових актів Верховної Ради України і Президента України належить до повноважень Конституційного суду України.

 

Позивач обґрунтував позовні вимоги тим, що дострокове припинення повноважень Верховної Ради України порушує його виборчі права (не тільки як виборця, але і як суб’єкта права на самовисунення кандидатом у народні депутати України), а саме перешкоджає його планам на відпочинок влітку та участі у виборах народних депутатів України, як і планувалося, восени», – зазначається у повідомленні.

ЦВК ж вкотре закликає інші органи влади внести зміни до законодавства через брак часу для підготовки до позачергових парламентських виборів.

Про це у ЦВК зазначили на брифінгу 27 травня.

Друк бюлетенів має зайняти 70 днів: 48 – на проведення тендеру та 22 – на виготовлення. У ЦВК заявили, що мають зробити це за 17 днів, щоб вкластися у терміни виборчого законодавства і встигнути підготуватись до виборів.

Також, за словами заступника голови ЦВК Євгена Радченка, відомство ризикує не встигнути підготувати інформаційні плакати про кандидатів. Також є ризик непроведення агітації за рахунок коштів державного бюджету.

 

Фото: DW

Схожі новини