«Доводиться жити з простягнутою рукою»: на реабілітацію двійнят з ДЦП з Дрогобиччини критично не вистачає коштів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Доводиться жити з простягнутою рукою»: на реабілітацію двійнят з ДЦП з Дрогобиччини критично не вистачає коштів
05 Серпня, 12:48
logo-black

«Доводиться жити з простягнутою рукою»: на реабілітацію двійнят з ДЦП з Дрогобиччини критично не вистачає коштів

У вересні Дмитро й Іванко Ткач із Дрогобиччини мають їхати на курс реабілітації у клініку Козявкіна в Трускавці. При народженні хлопцям поставили страшний діагноз – дитячий церебральний параліч. Сьогодні хлопцям по 15 років, і всі ці роки мати двійнят Ганна Басова робить усе можливе, аби полегшити біль дітей та зробити їх життя максимально повноцінним.

«Ми багато пережили, але Господь увесь цей час допомагав, і, слава Богу, сьогодні хлопці і говорять, і співають. Мрію, що б ще могли піти. Надія тільки на Бога і на допомогу добрих людей. Лікувати просто необхідно – інакше за ці роки хлопці вже давно б «задубіли»: не змогли б ворушити ні руками, ні ногами», – пояснює LMN Ганна Басова.

Коли хлопцям було близько трьох рочків, жінці вдалось зібрати гроші на курс реабілітації у Польщі. На той час, пригадує, 6 тисяч доларів здавались непідйомною сумою.

«Кредитів мені не давали. Всюди доводилось ходити з простягнутою рукою. На щастя, чотири тисячі пожертвував один благодійний фонд, а дві вдалось назбирати посеред людей», – каже Ганна.

На реабілітацію дитини з дитячим церебральним паралічем держава виділяє 25 тисяч на рік. Цьогоріч у березні хлопці проходили курс реабілітації у центрі «Модричі», що розташований на базі відпочинково-оздоровчого комплексу «Вернигора». Доба перебування тут для двох дітей та матері коштувала 8 300 гривень, тож виділених державою коштів вистачило дуже ненадовго.

«Але після лікування хлопці розслабились, понизився м’язевий тонус у кінцівках ніг, ніжки стали набагато менші і покращився кровообіг. Діма рівніше сів,у Іванка, на жаль, сколіоз, тому він сидить не так рівно. У Діми ще вирівнялася хворенька ліва ручка, яка вона більш паралізована. Є покращення, тому але якщо не продовжувати курси реабілітації, хлопцям стане гірше», – пояснює мама.

Для проходження нового курсу реабілітації жінці потрібно зібрати 40 тисяч гривень. Планує, що хлопці зможуть пройти його у вересні – тоді у клініці якраз є вільні місця, а Дмитрик й Іванко святкуватимуть 16 день народження.

Реквізити для допомоги

ПриватБанк: 4149 4991 2428 2599 (мама Басова Ганна Степанівна)

  • 0
  • 3382
Відео