Дожилися: у Львові священник приватизував церкву | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Дожилися: у Львові священник приватизував церкву
29 Грудня, 11:26

Дожилися: у Львові священник приватизував церкву

У мікрорайоні Левандівка, що у Львові, у церкві Святого Духа виник скандал. Священник віддав під іпотеку 28 сотих ділянки землі, на якій розташований храм. Його громада будувала власними руками, а  тепер людей навіть не пускають помолитися, –  передає НТА.

«Дожилися на старості років, щоб нас до церкви не пускали. А де ж ті слова: “Прийдіть до мене всі, змучені, обтяжені”…, а перед нами священник закрив ворота», – розповідає парафіянин храму Святого Духа Василь.

Люди обурені, адже на території храму, який збудували власними силами, місцевий парох Павло Горуйко змінив замки до воріт та церкви. Парафіяни змушені пробиратись на територію святині крізь щілини в огорожі та слухати відправу на вулиці. Божий дім отець просто привласнив, переписав на родичів.

«Через шахрайський спосіб віддав землю. Позичив начебто гроші у свого зятя 100 тис. грн і дав в іпотеку землю парафії, – розповідає отець Олег Деревняк декан Львівської єпархії ПЦУ. – Тепер, якщо люди не віддадуть ці гроші, то земля під храмом перейде у власність зятя священника».

Про шахрайство з боку отця люди дізналися, коли відбувся перехід з Автокефальної церкви до ПЦУ. Тоді треба було перереєстровувати святиню, але процедуру Павло Горуйко затягував. Як виявилось, без церкви прихожани вже з 2009 року.

«Громада церкви продала, а Горуйко Павло купив нежитлову будівлю, каплицю, що розташована на вулиці Суботівська 15», – цитує з документу керівниця релігійної громади Надія Шегинська.

Після того, як люди виявили в документах, що храм продали, Горуйко порізав замки на воротах та встановив нові.

«Ми дзвонили в поліцію, бо не знали, що робиться. Коли приїхали правоохоронці, отець сказав, що храм його приватна власність була, але він  подарував тепер його своїй дочці”, – додає Шегинська.

У документах на купівлю-продаж зазначається ще одне прізвище – Олег Нурільський. Парафіяни кажуть, цього чоловіка отець їм представляв як єпископа.

 

«Це якась підставна особа, бо як він був у нас на празнику, то витягував посвідчення КГБ», – додають парафіяни.

Юристи ж пояснюють, Олег Нурільський, чи як він себе називав – отець Лука, не має жодного відношення до тих парафій, які є у Львові та області.

«Він не визнавався ні церковними органами, а ні департаментом з питань релігії ОДА і міністерством юстиції», – каже Олексій Дігтаренко, юрист.

Парафіяни кажуть, отець вже давно не був зацікавлений у розбудові храму. У святині не проводив облагородження, закинув і будівництво нового храму поруч. Більше того, коли одного разу їхав до Італії, люди зібрали та передали йому кошти, щоб той звідти привіз ікони для храму, проте ні грошей, ні ікон так і не побачили досі.

До речі, як не дивно, з десяток вірян підтримують дії отця і тільки їх Павло Горуйко пускає до храму, проводить для них Службу щонеділі, о 12 годині.

Інша ж частина громади, яка відчула себе обдуреною, вже звернулася до суду, аби той визнав документ купівлі-продажу на церкву недійсним. Правоохоронці у свою чергу проводять досудове розслідування.

ФОТО: скрін з відео НТА

Відео