Дрогобичанам, які постраждали від обвалу будинку, надаватимуть кошти для оренди житла | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Дрогобичанам, які постраждали від обвалу будинку, надаватимуть кошти для оренди житла
12 Вересня, 20:23

Дрогобичанам, які постраждали від обвалу будинку, надаватимуть кошти для оренди житла

Родини, які втратили квартири після обвалу будинку у Дрогобичі, ще досі живуть у гуртожитках. Інша частина потерпілих мешкає у готелі, де умови не набагато кращі. Однак місцева влада незабаром надаватиме сім’ям кошти для оренди житла, передає захід.нет.

У Дрогобицькій міськраді кажуть, що розселяли людей де могли. Тепер же ж вирішили замість цього надати кошти, аби вони змогли орендувати собі квартири. Гроші видаватимуть щомісяця до зими.

«Ми поставили крайню мінімальну межу — 2 тисячі гривень. І враховуючи те, що у деяких квартирах приписана велика кількість людей і сума може підскочити значно, щоб це зрегулювати і внормувати, ми поставили максимальну межу — 5 тисяч», — пояснює начальник управління соціального захисту Дрогобицької міськради Іван Терлецький.

На фінансову допомогу очікує пані Аня. Місяць її проживання у готелі обійдеться місту у 7 тис. грн. Але за ці гроші жінка має лише ліжко, крісло та тумбочку.

«Якщо дадуть ті 2 тис. грн, то можна буде знайти нормальне житло. Якщо я в готелі живу і нема умов тут ніяких, то якщо вже буде квартира з кухнею, з плитою, з холодильником, ванною, пральною машиною, то це будуть зовсім інші умови», — з надією розповідає Анна Кирилюк.

Володимир Дзюбак закінчив ремонт у своїй квартирі якраз незадовго до обвалу будинку. А зараз живе у кімнаті, де ремонту не було споконвіку. Поселили його у гуртожитку коледжу нафти й газу. Після операції чоловік не може розмовляти, але пояснює, що умови там далеко не найкращі.

Скаржаться на нестерпні умови в тимчасовому житлі ще понад 10 людей зі зруйнованого будинку. Там вони залишили усі необхідні речі і не можуть зараз їх забрати, адже будинок під арештом. Повернути комфорт у життя потерпілих намагаються волонтери.

«Це від ложки, від виделки, від рушничка і до побутової техніки. Тобто у міру потреб кожної сім’ї, без зловживань. Ми вже особисто бачимо: і волонтери, і соціальні служби, управління праці і соціального захисту — видно конкретні і справжні потреби сімей», — каже волонтерка Світлана Клюй.

Дрогобичани, відселені зі зруйнованого будинку, чекають на матеріальну компенсацію. І сподіваються, що таки отримають власне житло.

Фото: захід.нет.

  • 0
  • 211
Відео