Дрогобиччани просять зберегти сквер колишньої садиби Коссаків | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Дрогобиччани просять зберегти сквер колишньої садиби Коссаків
15 Січня, 10:58

Дрогобиччани просять зберегти сквер колишньої садиби Коссаків

У Дрогобичі на вулиці Лесі Українки, біля приміщення, де раніше знаходилась місцева прокуратура, є сквер на якому колись стояла садиба легендарних дрогобичан братів Коссаків.

Іван, Григорій та Василь Коссаки – українські військові та громадські діячі, січові стрільці, є важливими постатями в українській військовій історії та активними учасниками національно-визвольних змагань 1917-21 років, – пише Варто-галицькі новини.

На сайті міської ради опубліковано петицію, автором якої є Юрій Томашук, з вимогою – створити сквер “Садиба родини Коссаків”, виготовити облікову документацію на цей об’єкт культурної спадщини.

Небайдужі  дрогобиччани навіть склали спеціальну петицію на сайті міськради. Просять всіх хто має бажання відати свої голоси.

Мотивацію авторів цієї петиції можна зрозуміти, адже вільні земельні ділянки в центрі Дрогобича – ласий шматок.

 

 

“Охочі до землі, представники так званої “земельної мафії”, не подивляться на те, що ця земля має історичну цінність і безпринципно можуть її комусь продати. Тим більше у Дрогобичі такі прецеденти вже були, наприклад, історія відчуженням на підставних осіб земельних ділянок на території дендропарку позаду вілли Яроша “, – кажуть активісти.

Серед відомих дрогобичан з прізвищем Коссак є також Зенон Коссак (псевдо: «Конашевич», «Сакко», «Тарнавський»), український політичний і військовий діяч, провідний член УВО і ОУН, автор 44-х правил життя українського націоналіста, який героїчно загинув у 1939 році, відстоюючи незалежність Карпатської України в боях проти угорців у районі селища Буштино.

Відео