регіональні новини
Написати нам
Дрогобицькі студенти на літній практиці в Одесі «підхопили» гепатит
05 Вересня, 17:52

Дрогобицькі студенти на літній практиці в Одесі «підхопили» гепатит

Шістьох студентів Дрогобицького педагогічного університету госпіталізували після літньої практики в Одесі. Усі з одним діагнозом – вірусний гепатит «А». Лікарі кажуть, що студенти захворіли значно раніше – ще у середині липня. Лише тепер проявилися симптоми, передає Zaxid.net.

13 студентів біолого-природничого факультету проходили літню практику поблизу Одеси. Майже два тижні вивчали місцеву флору та фауну. Коли повернулися додому, почали хворіти.

«Ночували у палатках, там і харчувалися. В нас була літня кухня і літній душ. Підозрюємо, що підхопили вірус через м’ясо, яке купляли на ринку. А, можливо, через брудну воду. Там мали кран, але чули, що був викид сміття в Одесі», —розповідає Лілія, пацієнтка з гепатитом. 3 вересня студентка потрапила до лікарні.

Зараз її стан стабільний, хвороба перебігає легко, запевняють в інфекційному відділенні.

«Чому так пізно ця пацієнтка поступила до нас? Бо вона перехворіла більше вдома. В неї була висока температура — 38, вона блювала, були якісь загальні недомагання», — каже лікарка-інфекціоніст Неоніла Гурій.

У Стебницькій лікарні вже вилікували трьох студентів, які їздили на практику. Інші двоє лікувалися в інших закладах.

«Залишаються ризики зараження родичів студентів, за якими треба наглядати і спостерігати. Гепатит А поширюється на контактну групу, коли там є побутові речі», — додає головний лікар Стебницької міської лікарні Андрій Коцюба.

Це перший випадок будь-якого захворювання на літній практиці за десять років, кажуть в Дрогобицькому педагогічному університеті. За цей час сотні студентів відвідали одеську гідробіологічну станцію.

«Були проведені у всіх групах профілактичні бесіди якраз про вірусні гепатити всіх етіологій: і А, і В, і С, про дотримання особистої гігієни. І те, що при перших же симптомах: температурі, нездужанні та болю – звертатися в лікувальні заклади», — розповідає заступник декана біолого-природничого факультету Григорій Коссак.

Усіх, хто контактував з потерпілими, просять звертатися до сімейних лікарів та здавати аналізи, адже симптоми гепатиту А можуть проявитися через 2-3 тижні.

Фото: ілюстративне

Схожі новини