Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Другий тур виборів в окремих містах може відбутися у грудні: в ЦВК назвали причини
26 Жовтня, 21:02

Другий тур виборів в окремих містах може відбутися у грудні: в ЦВК назвали причини

Ілона Орнат

В Україні місцеві вибори відбулися 25 жовтня. За попередніми підрахунками, у багатьох містах потрібен другий тур виборів міських голів. Відповідно до закону, він має відбутися до 27 листопада включно.

Але у ЦВК припускають, що другий тур можуть провести навіть у грудні цьогоріч. Коли призначать дату другого туру – залежить від швидкості підрахунку голосів. Перенести дату голосування можуть також через ймовірні судові позови та розгляди стосовно виборів, які довго розглядатимуть. Якщо результати виборів будуть оскаржувати в суді, то другий тур відкладуть ще на тиждень. Про це заявив прессекретар ЦВК Костянтин Хівренко на своїй фейсбук-сторінці.

Отож, згідно з Виборчим кодексом у містах, де живуть понад 75 тисяч виборців, і де 25 жовтня жоден з кандидатів не набрав понад 50% голосів, другий тур виборів мера має бути призначений на неділю,  не пізніше як через 3 тижні (21 день) після остаточного підрахунку голосів.
Дата другого туру виборів зміститься до прийняття рішення судом. Тобто другий тур може відбутися на початку грудня, або й пізніше.

За попередніми результатами голосування, саме у другому турі з мерами визначатимуться у таких містах : Київ, Одеса, Миколаїв, Львів, Дніпро, Кривий Ріг, Ужгород, Чернівці та Черкаси.

Схожі новини