«Дружба в зрілому віці – як сеанс психотерапії», – психологиня розповіла про особливості дружби між дорослими людьми | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Дружба в зрілому віці – як сеанс психотерапії», –  психологиня розповіла про особливості дружби між дорослими людьми
09 Червня, 09:19
logo-black

«Дружба в зрілому віці – як сеанс психотерапії», – психологиня розповіла про особливості дружби між дорослими людьми

Софія Мінджоса

Сьогодні, 9 червня, львів’яни святкують Міжнародний день друзів. LMN вирішила дізнатися, чи можна знайти справжнього друга у зрілому віці та чи взагалі потрібна дружба,  коли у тебе вже є чоловік, діти та робота.

«Коли ти юний, то зав’язати стосунки з друзями легше. Це як закоханість, яка приходить і відходить. В старшому віці у людей сформовані конкретні цінності і погляди. Люди більше задумуються, чи підходить їм ця особа. За роки життя в кожного вже є певний досвід. Якщо він негативний, то людина менше налаштована довіряти іншим, – каже львівська психологиня Олеся Шевчук. – Тому для нової дружби потрібно більше часу.»

Олеся Шевчук каже, що дружба, яка триває з дитинства, теж може закінчитись.

«Таке стається, коли на якомусь етапі у вас змінюються погляди на життя. Тому ваш приятель з дитинства не обов’язково буде ним до старості. В молодості дружба – це переважно просто приємно проведений час, коли ви можете разом погуляти чи сходити на дискотеку.  В старшому віці важливішим є спілкування, коли ти можеш подрузі розповісти щось таке, про що не можеш сказати чоловіку, а вона тебе вислухає і підтримає. Дружба між дорослими людьми  – це як психотерапія.»

Люди звикли думати, що знайти справжнього друга в старшому віці неможливо. Однак ця думка хибна.

«Проблема в тому, що у вас не змінюється коло спілкування. Є сім’я, якій потрібно приділяти багато часу, та стабільна робота, відповідно нових знайомств стає все менше,  – каже психологиня. – Величезною помилкою є «закриватися» в чотирьох стінах і спілкуватись з лише з членами сім’ї. Мусить бути інше спілкування, щоб відчувалася певна соціалізація.»

Олеся Шевчук каже, що в молоді люди для того, щоб підтримувати дружбу бачаться щодня або декілька разів на тиждень. В старшому віці все навпаки – ви відчуваєте підтримку друзів, але не повинні з ними бачитись так часто.

«Щоб вберегти дружбу, треба з розумінням ставитись до перерв у спілкуванні. Ви мусите прийняте те, що у вашого друга теж є власна сім’я, робота та справи. Якщо подруга не дзвонить – це не означає, що дружбі кінець. Тому я би радила, коли нема змоги зустрітись, писати один одному повідомлення і запитувати, як справи. Найкращий варіант – це дружба сім’ями.»

Психологиня радить не забувати, що потрібно й самому бути хорошим другом.

Фото: sunmag

Відео