Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Дружину волонтера Літинського швидкою забрали до лікарні: обшук помешкання триває
08 Вересня, 12:28

Дружину волонтера Літинського швидкою забрали до лікарні: обшук помешкання триває

Дружину волонтера і громадського діяча Святослава Літинського, до якого сьогодні вранці прийшли правоохоронці з обшуком, у передінфарктному стані швидкою забрали до лікарні. Відповідне відео на своїй сторінці в соцмережах розмістив Ростислав Коваль. Тим часом обшук в квартирі триває й досі.

 

«Дружину з дітьми тримали біля двох годин, відмовляючись попросити сусідів зайти.  Відмовили в базовому праві – праві на юридичну допомогу. Лікарі констатували передінфарктний стан…», – написав в соцмережах Літинський.

Нагадаємо, до помешкання волонтера слідчі прийшли сьогодні з самого ранку, близько 7.00. Самого Літинського вдома не було, оскільки він поїхав до Польщі за черговою машиною для Збройних сил України. Двері поліції відчинила дружина волонтера.

Як розповів Літинський у коментарі Твоє місто, обшук відбувається на підставі ухвали Голосіївського суду в рамках справи про продаж гуманітарної допомоги. Сам волонтер пов’язує це з кампанією, спрямованою проти волонтерського руху, яка набрала обертів останнім часом.

«Нам у нашій спільноті за останній місяць фактично не раз пропонували продати гуманітарну допомогу у Львові. Але говорили це іншими словами: нібито у нас підрозділ, потрібно для армії, допоможіть нам купити автомобіль. Ми відповідали, що добре, ми поїдемо за кордон, скажіть приблизну вартість, ми купимо, привеземо для вас, поремонтуємо. У мене є збірка, люди дають власні кошти. Але ці «провокатори» в той момент зникають, кажуть «ні-ні, нам тільки у Львові, ви нам у Львів вже привезіть, а ми вам всі витрати тоді компенсуємо», – розповів Літинський.

За його словами, таким чином провокатори підштовхують волонтерів до порушення Кримінального Кодексу, який забороняє продавати гуманітарну допомогу.

«Автомобіль до перетину кордону – це автомобіль, а після – гумдопомога. З такими пропозиціями до нас телефонували раз, другий, третій. А ми відмовлялися. І ось відбуваються такі речі. Не знаю, на що вони сподіваються – може, щось знайти, може, щось підкинути», – пояснює він.

Відомо, що обшуки проводять київські правоохоронці.

Сьогодні вранці про обшуки повідомив ще один львівський волонтер Назарій Островський.

За його словами, такі дії правоохоронців пов’язані зі справою про передачу автівки капелану Ігорю Плохому, який зараз служить на Миколаївщині. За словами Островського, він особисто завозив це авто капеланові з-за кордону.

“Мені зараз важко щось коментувати – у мене йдуть обшуки. Але це чиста фабрикація. Я дуже здивований. Наскільки я розумію, тут питання не так по мені, як по капелану, якому ми передали автомобіль. Ми, як то кажуть, «йдемо прицепом»», – припустив волонтер у коментарі “Нашим грошам”.

Схожі новини