«Думаю, до Дубневича застосують заставу»: юрист проаналізував вручення підозри нардепу – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Думаю, до Дубневича застосують заставу»: юрист проаналізував вручення підозри нардепу
31 Жовтня, 15:33
logo-black

«Думаю, до Дубневича застосують заставу»: юрист проаналізував вручення підозри нардепу

Юлія Швидко

Сьогодні генеральний прокурор Руслан Рябошапка повідомив про підозру народному депутату з групи “За майбутнє” Ярославу Дубневичу, з якого зняли недоторканність, повідомляє пресслужба Генпрокуратури.

Як розповів сам нардеп, підозру йому вручили сьогодні о 11.48, передає УНІАН.

«В сесійній залі її вручати не можуть, тому вручили не в туалеті, а поза сесійною залою», – розповів Ярослав Дубневич.

Слідство зазначає, що Дубневич лобіював виділення грошових коштів з бюджету «Укрзалізниці» на закупівлю товарів у підконтрольних йому підприємств. Фінансові втрати від реалізації схеми становили понад 93 млн грн.

«Надалі будуть обирати міру запобіжного заходу. Закон каже, що це може бути особисте зобов’язання, або особиста порука, застава, домашній арешт, чи тримання під вартою. Як показує практика, після оголошення підозри у корупційних справах зазвичай застосовується застава. Аби не було проявів дискримінації, думаю, що до пана Дубневича застосують саме цей різновид. Адже під заставу відпускали інших корупціонерів. Правда, застава буде немалою. Мабуть, рівноцінна тій сумі, яку, згідно версії слідства, він привласнив, – говорить LMN львівський юрист Андрій Петришин. – Але дуже не хотілося би, щоб в історії з Ярославом Дубневичем правосуддя в Україні мало би вибірковий характер. Тут може спрацювати правило: посадимо одного, лиш би Захід відчепився. А інші нехай далі жирують».

Сам Дубневич називає провадження політично вмотивованим і пов’язує його з відмовою голосувати за потрібні владі закони.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Відео