«Два пани б’ються, а люди страждають»: мешканці Нового Роздолу та Новояворівська знову залишаються без тепла | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Два пани б’ються, а люди страждають»: мешканці Нового Роздолу та Новояворівська знову залишаються без тепла
07 Жовтня, 14:54
logo-black

«Два пани б’ються, а люди страждають»: мешканці Нового Роздолу та Новояворівська знову залишаються без тепла

Юлія Швидко

Вчора о 15.00 на центральній площі Героїв Майдану в Новому Роздолі близько трьох тисяч місцевих мешканців зійшлися на народне віче. Вимагають, аби їм включили опалення.

«Люди замерзають. Хотіли донести до влади: нам все рівно, хто буде надавати послуги, головне, аби вони були надані. На віче прийшли народний депутат, представники ЛОДА, міський голова. Дві структури, які безпосередньо винні у ситуації, що склалася, тупо злякались і не прийшли. Ганьба АРМІ і Гарант М!» – розповідає LMN депутат Новороздільської міської ради Анатолій Шалаєв.

Серед протестувальників були матері з візочками, пенсіонери. Люди у руках тримали плакати «Ми не хочемо стати безлюдної пристанню» та «Ми не хочемо стати Алчевськом». Попереджали, якщо ситуація найближчим часом не зміниться, то будуть перекривати трасу.

«Опалювальний сезон уже зривається. Ще 4 жовтня у школах, дитячих садках, лікарнях мали включити тепло. Така проблема тягнеться ще з минулого року. Коли місто обслуговувала «Енергія-Новий Розділ», таких ситуацій не було. Тепер обслуговування перейшло до «Гаранту М». Звертаюся до власників: якщо ви хочете щось зробити для громади – робіть! Якщо хочете заперечити «Енергії», опонуйте та кажіть, що ті не передали абонентську базу, перешкоджають вам у діяльності. Але не мовчіть – це не по-чоловічому і не по-людськи. Ситуація виглядає так: два пани б’ються, а люди страждають», – додає Анатолій Шалаєв.

Депутат міської ради зазначає, що працівники «Гарант М» з квітня не отримують зарплату. Систему, яку мають підготувати до опалювального сезону, досі не заповнили водою.

Схожа ситуація відбувається і у Новояворівську Яворівського району.

«Місцева та центральна влада обіцяє, що все буде добре. Конкретного числа, коли у нас з’явиться тепло, ніхто не називає. Казали, що основною проблемою у цій ситуації була заборгованість у виплатах зарплати працівникам. Від того брак кадрів – залишилися лише пенсіонери та керівництво. Влада каже, що частково борги погасили. Тому люди вийшли на роботу. І що? Немає матеріального забезпечення, аби почати працювати», – говорить мешканець Новояворівська Віталій Швидкий.

Працівники котельні кажуть, що ще навіть не почали підготовку до опалювального сезону. Припускають, що це може затягнутися до листопада.

«Така проблема тягнеться ще з минулого року. Чому місцева рада не подбала про перехід від централізованого до індивідуального опалення. Принаймні, школи та дитячі садки можна би було перевести, аби діти не мерзли. Кошти у влади є – лише 30 мільйонів гривень отримали від львівського сміття. А де вони?» – зазначає Віталій Швидкий.

Фото: Facebook

Відео