Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Два старовинні храми реставрують на Яворівщині
15 Листопада, 14:37

Два старовинні храми реставрують на Яворівщині

У Яворівському районі завершують реставрацію двох дерев’яних храмів XVIII та XIX століття. У селі Глиниці відновлюють церкву Різдва Пресвятої Богородиці, датовану 1842 роком. А у Морянцях – храм Успіння Пресвятої Богородиці, збудований у 1766-му. Це  пам’ятки архітектури місцевого значення

За храм у Глиницях у 2017 році взялася компанія “Львів-Реставрація”. Уже полагодили купол і покрили його міддю, відновили втрачені елементи хреста, виконали гідроізоляцію фундаменту, реставрували бабинець, усі вікна і двері. Зараз працюють над вівтарною частиною храму. Загальна вартість робіт – 4 млн  460 тис грн.

img-1a6dbcc65b05b438cce1786031758a18-v

Реставраційні роботи у  храмі в Морянцях тривають другий рік. На них передбачено 7 млн 120, 3 тис. грн. Фахівці з КП “Центркомплекс” завершили реставрацію центрального куполу і  повністю покрили його міддю, замінили підвалини, оновили вікна і двері та розпочали реставрацію несучих стін бабинця.

img-2f2517f79a2cebddfcfdca92c30f977c-v

Проектно-кошторисну документацію для обох об’єктів розробив департамент архітектури та розвитку містобудування ЛОДА.

“Голова Львівської ОДА Маркіян Мальський питанням збереження  архітектурних пам’яток цікавиться особливо. Реставрація і збереження дерев’яних церков, які є візитівкою нашого краю, – один із пріоритетів для нас. Львівщина найбагатша на пам’ятки, тому грошей на них постійно бракує. На мою думку, таку особливість регіону потрібно визнати на національному рівні і створити спеціальну програму для фінансування реставрації замків, церков та інших об’єктів нашої області”, – каже заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

Нагадаємо, за кошти обласного бюджету зараз продовжуються реставраційні роботи на двох пам’ятках ЮНЕСКО: дерев’яній дзвіниці храму Св. Юрія у Дрогобичі та дерев’яному храмі у  селі Потеличі Жовківського району.

На Львівщині офіційно зареєстровано 8479 пам’яток культурної спадщини.

Фото: ЛОДА

Схожі новини