Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Два тижні триватиме Міжнародний фестиваль “Музика в старому Львові”
13 Серпня, 14:13

Два тижні триватиме Міжнародний фестиваль “Музика в старому Львові”

Приємним останнім акордом мистецького львівського літа стане VIII Міжнародний музичний фестиваль «Музика в старому Львові», який відбудеться впродовж 14-29 серпня.

Основною концепцією цьогорічного, вже восьмого за порядком, Міжнародного фестивалю «Музика в старому Львові» в рамках партнерської співпраці з фестивалем «Музика в старому Кракові», є представлення Львова, як міста з особливим архітектурно-історичним ландшафтом, пам’ятками європейської культури та історії, традиціями, інтерактивними ідеями та креативними реаліями.

Організатором фестивалю впродовж цих років незмінно є Львівська національна філармонія. Цьогоріч на гостей очікують десять унікальних подій, кожна з яких демонструватиме багатовимірність, різноманітність та унікальність музичної культури міста. Це органні події, концерти духовної, давньої музики та всіма знані й улюблені класичні композиції у неповторних виконаннях відомих колективів і солістів.

Концерт-відкриття фестивалю відбудеться 14 серпня у Митрополичих садах, де улюбленці львівської публіки, Академічний камерний оркестр “Віртуози Львова” під батутою Тараса Вергуна, а також незрівнянна Іванна Митроган (арфа), у програмі “Класика в саду” виконають світові шедеври класичної музики про кохання (Моцарта, П’яццолли, Вівальді, Брамса, Шуберта, Штрауса), романтичні серенади, музика вічно закоханих The Beatles та саундтреки з улюблених фільмів про кохання. Не менш цікавими та унікальними стануть наступні події.

15 серпня у Львівському музеї історії релігії слухачі матимуть можливість почути старовинний інструмент-попередницю сучасної віолончелі – віолу да гамба.

«Віола да гамба була дуже популярною в XVII столітті, для неї писали найвідоміші композитори того часу. Почуємо цей інструмент з властивим йому м’яким делікатним звучанням, неповторним оксамитовим тембром у виконанні польського віртуоза Рафала Горчинського», – кажуть організатори.

Вперше у Львові також виступить польський органіст, профер музичного мистецтва, Анджей Бялко, який 20 серпня у Львівському музеї історії релігії виконає органну музику епохи бароко та митців-романтиків.

Без сумну, справжній фурор серед публіки 21 серпня викличе знана українська скрипалька Богдана Півненко, а також її талановиті учні – Корній Шелдунов, Сандра Василькова, Діана Коваль, яким аплодують слухачі багатьох країн. У програмі “Віртуозний феєрверк” вони виконають музику Паганіні, Сарасате, Ліста, Чайковського.

Окрім гостей з інших міст і країн, на фестивалі виступлять відомі львівські музиканти і колективи. 22 серпня у виконанні Андрія Кушніра (скрипка), Олесі Масник (скрипка) та Анни Іванюшенко (клавесин) звучатиме музика епохи Бароко. Духовні композиції почуємо у програмах “Український Сакрум” (23 серпня, вокальний ансамбль “Калофонія”), “Антологія української духовної музики” (28 серпня, Галицький академічний камерний хор) та “Бандура у храмі” (29 серпня, Квартет бандуристок “Львів’янки”).

Особливою стане подія “Присвята 30-річчю Незалежності України”, що відбудеться 24 серпня в у духовному серці Львова – у Соборі святого Юра.

У виконанні оркестру “Віртуози Львова”, квартету бандуристок “Львів’янки” та дуету “Бандурна розмова” звучатиме українська музика різних епох. Фінальний концерт Фестивалю відбудеться 29 серпня у Концертному залі Людкевича за участі гостей із Рівного – Академічного камерного оркестру Рівненської філармонії, який є одним із найстаріших українських колективів. Виступить оркестр під батутою свого керівника Юрія Скрипника. Повний розклад подій за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/announcements/international-music-festival-music-in-old-lviv-august-14-29/ Детальна інформація про концерти та квитки: https://philharmonia.lviv.ua/events/

Схожі новини